Trener Widzewa: To będzie dla nas bardzo trudny mecz

- Najgorzej byłoby, gdybyśmy w Zabrzu przegrali. Każdy inny rezultat będzie dobry - mówi "Przeglądowi Sportowemu" przed meczem z Górnikiem Zabrze trener Widzewa Łódź Paweł Janas.
» Czy mecz z Górnikiem Zabrze będzie najważniejszym spotkaniem dla Widzewa w tym sezonie?
Paweł Janas: - Piątkowy mecz ma duże znaczenie dla obu drużyn. Górnik i Widzew otwierają tabelę pierwszej ligi. Jeśli z nimi wygramy, to odskoczymy drużynie z Zabrza. Nie wiem, czy to jest najważniejsze spotkanie, ale na pewno jedno z ważniejszych.

» Czego najbardziej obawia się pan przed piątkowym spotkaniem?
- To będzie dla nas bardzo trudny mecz. Górnik ma przecież w składzie zawodników doświadczonych, którzy grali już w ekstraklasie i reprezentacji Polski. Na pewno musimy szczególną uwagę zwrócić na bocznych pomocników, czyli Roberta Szczota i Madejskiego. To jest ich ogromna siła. Jeśli uda nam się wyeliminować boki zabrzan, to powinno być dobrze.

» Widzew zaskoczy czymś drużynę Ryszarda Komornickiego?
- Myślę, że sztab Górnika ogląda nasze mecze i wie, w jakiej jesteśmy formie. W ostatnich spotkaniach graliśmy naprawdę nieźle. Nie oznacza to, że nie należy dalej pracować nad różnymi elementami, by je poprawić. Cieszyć może skuteczność, której wcześniej brakowało. Pracowaliśmy nad tym na treningach. Mam nadzieję, że ten element będzie naszą najsilniejszą bronią w spotkaniu z Górnikiem. Jeżeli wszyscy moi zawodnicy zagrają na wysokim poziomie, to kibice powinni obejrzeć dobry mecz w naszym wykonaniu.

» Remis w Zabrzu usatysfakcjonuje pana?
- Zobaczymy, jak ułoży się spotkanie. Najgorzej byłoby, gdybyśmy tam przegrali. Każdy inny rezultat będzie dla nas dobry. Oczywiście będziemy walczyć w Zabrzu o zwycięstwo.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]