"Nie" dla Ruchu

Pożegnanie Pawła Pęczaka z zabrzańskim Górnikiem jest praktycznie przesądzone. Co prawda piłkarz nadal trenuje na Roosevelta, jednak już w poniedziałek, ewentualnie we wtorek powinien być właścicielem swojej karty zawodniczej. - Tak jestem umówiony z prezesem Koźmińskim. Pierwotnie miałem być graczem Górnika do momentu znalezienia nowego klubu, ale taka sytuacja nie pomaga w szukaniu pracodawcy. Co innego być "wolnym" zawodnikiem. Ja zrezygnowałem z części finansowych zaległości Górnika, w zamian za co dostanę kartę - twierdzi Paweł Pęczak, który kilka dni temu dostał propozycję przeprowadzki na Cichą. Tym samym miał szansę zostać jednym z nielicznych piłkarzy, którzy graliby w trzech śląskich klubach, Górniku Zabrze, Ruchu Chorzów i GKS Katowice.
- To prawda. Dzwonił do mnie Mirosław Jaworski, ale grzecznie odmówiłem. Wiem, że Ruch ma problemy finansowe, ale tak naprawdę w ogóle nie byłem tą propozycją zainteresowany. Czy będę tej decyzji żałował? Trochę czasu jeszcze jest i myślę, że coś znajdę. Jedna oferta nawet jest. Myślę o drugoligowym klubie walczącym o awans do ligi, ale niczego jeszcze nie podpisałem. Może przypomni sobie o mnie jakiś klub ekstraklasy - dodaje Pęczak.
Z informacji katowickiego "Sportu" wynika, że tym klubem jest Pogoń Szczecin, która poszukuje obrońców. Zdaniem piłkarza sprawa powinna rozstrzygnąć się do tygodnia. - Dobrze, że w tej chwili mam możliwość normalnego treningu. Osobiście żal opuszczać Zabrze. Kontrakt mam ważny do czerwca i chciałem tutaj grać. Póki jednak niczego nie podpiszę, mam nadzieję, że nadal będę trenować z Górnikiem. W klubie nie ma żadnych przeciwwskazań, a coś przecież robić trzeba - kończy popularny "Pęki".

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]