Derby Śląska oczami Hajty i Wosia

Byli gracze Ruchu - Jan Woś i Górnika - Tomasz Hajto specjalnie dla "Przeglądu Sportowego" oceniają przed derbami Śląska siłę odwiecznych rywali.
Defensywa to bardzo mocny punkt Ruchu, tak przynajmniej twierdzi Woś. - W obronie chorzowianie mają bodaj najwięcej atutów. W bramce stoi Pilarz, który raz na jakiś czas puszcza babola i potem długo nie potrafi się pozbierać, ale jak już Krzysiu zamknie "sklep", to nie ma na niego mocnych. (...)

Druga linia Ruchu też zdaniem Wosia nie wygląda źle. - Powiedziałbym, że w tej formacji Ruch ma kłopoty bogactwa. Guru to Grzesiu Baran, który świetnie czyta grę i nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Ale ja opowiem o Marcinie Nowackim, bo mam do niego słabość. Graliśmy razem przez wiele lat i wiem, co on potrafi.

Górnik też ma jednak swoje słabostki. Najlepiej wie o tym Hajto. - Zacznijmy od Bonina. Mnie się z nim świetnie grało. Na początku nie miałem do niego przekonania, ale z czasem go doceniłem. Grzegorz na boisku robi swoje. Jeśli chodzi o innych obrońców, to nie mogę nie wspomnieć o Adamie Banasiu. Mój następca robi dobre wrażenie. Zastanawiam się tylko, czy on wytrzyma presję. (...)

Były stoper Górnika nie chce oceniać poszczególnych formacji, ale opowiada o konkretnych piłkarzach. - Mam wątpliwości, jeśli słyszę, że Sebastian Nowak jest kapitanem. Porównałbym to do sytuacji, jaka miała miejsce w Schalke. Andy Moeller przychodził do klubu jako gwiazda i reprezentant Niemiec. Opaski nie dostał, bo kojarzył się z Borussią Dortmund. Problem Sebastiana polega na tym, że on grał w Ruchu. To jednak nie jest kluczowy problem Górnika - zaznacza.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]