Współpraca Górnika z Jastrzębiem?

Górnik Zabrze prowadzi negocjacje z GKS-em Jastrzębie na temat współpracy. - Odbyły się już nawet pierwsze rozmowy - przyznaje prezes zabrzan, Jędrzej Jędrych.
Zanosi się na to, że jeszcze przed rundą wiosenną oba kluby rozpoczną ścisłą współpracę. - Pierwsze rozmowy odbyły się w grudniu. Do kolejnych dojdzie na początku stycznia - twierdzi Mirosław Szwarga, dyrektor sportowy GKS-u Jastrzębie. Porozumienie jest podobno tylko kwestią czasu. - Wszystko wskazuje, że do takiej współpracy dojdzie - uważa Jędrzej Jędrych.
Głównym celem działań klubów byłaby wymiana zawodników. - W Jastrzębiu mogliby się ogrywać nasi młodzi gracze. Jeśli ktoś nie łapie się do składu, a wiążemy z nim jeszcze nadzieje na przyszłość, mógłby występować na zapleczu ekstraklasy. Lepiej, aby piłkarze grali w I lidze niż w Młodej Ekstraklasie. Wtedy cały czas braliby udział w spotkaniach o większą stawkę - tłumaczy Jędrych.
W Jastrzębiu na zawodników 14-krotnych mistrzów kraju czekają z otwartymi rękami. GKS ma niemałe problemy finansowe, a jego sytuacja kadrowa jest coraz gorsza. - Szczegóły naszej współpracy nie są jeszcze znane. Dopiero będziemy omawiać wszelkie warunki. Nie ukrywamy jednak, że mamy już na oku kliku piłkarzy, których chcielibyśmy z Zabrza wypożyczyć - mówi Szwarga. - Wspólne działania z takim klubem, jak Górnik, mogą nam przynieść tylko korzyści. To dla nas spora szansa - dodaje.
Z informacji "Sportu Śląskiego" wynika, że do Jastrzębia mogliby zostać wypożyczeni m.in. Piotr Malinowski oraz Dariusz Kołodziej. - Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam. Pamiętajmy, że zawodnicy będą mogli "wędrować" w obie strony - zaznacza dyrektor Jastrzębia.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]