Taniej na Mikołaja

Klub z Roosevelta obniżył ceny na ostatni mecz w tym roku. To forma podziękowania kibicom, którzy jako jedyni tej jesieni nie zawiedli.
W sobotę Górnik zagra ostatni ligowy mecz w tym roku. Niezwykle ważny, biorąc pod uwagę, że zabrzanie zamykają ligową tabelę, mając na koncie ledwie dziewięć punktów. Czy na Roosevelta ponownie zasiądzie na trybunach kilkanaście tysięcy kibiców? Rywal specjalnie atrakcyjny nie jest, ale tegoroczna jesień pokazuje, że niezależnie od tego z kim i jak Górnik gra, stadion jest niemal pełny. - Byliśmy pod wrażeniem tego, co działo się na spotkaniu z Cracovią, wtedy zamykającą tabelę. Przyszło czternaście tysięcy ludzi - twierdzi Krzysztof Maj, dyrektor ds. marketingu Górnika.
Mecz będzie rozgrywany 6 grudnia, a więc w dniu Św. Mikołaja. - To dobry pretekst, by wykonać pod adresem kibiców gest. Dlatego zarząd postanowił obniżyć na ten ostatni mecz ceny wejściówek. Kibice nigdy nas nie zawiedli. Jeżeli możemy się czymś tej jesieni pochwalić, to właśnie dopingiem i pełnym stadionem. Zasłużyli na pełny szacunek - dodaje Maj.
Tym samym tylko 5 złotych zapłacą posiadacze karnetów na rundę jesienną. Trzeba będzie tylko pokazać ten ostatni kupując wejściówkę. Ci kibice, którzy karnetów nie mieli kupią bilet za 10 złotych. Kobiety i dzieci do lat dwunastu zobaczą mecz za darmo.
- Nie chodzi nam o zapełnienie trybun. Jestem przekonany, że utrzymując wcześniejsze ceny też przyszłoby na mecz kilkanaście tysięcy ludzi. Powtarzam, to kwestia szacunku dla naszych fanów - dodaje dyrektor marketingu.
Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem rundy jesiennej powstało w Zabrzu spore zamieszanie, kiedy zarząd ustalił bardzo wysokie ceny za karnety, szczególnie te na trybunę krytą. Rzecznik prasowy Allianz Polska Marek Baran powiedział wtedy, że „za wysoką jakość sportową płaci się więcej", mając na myśli wzmocniony skład i zapowiedź walki o miejsce w piątce ligowej tabeli. Tymczasem na Roosevelta zabrzanie wygrali tylko dwa mecze, aż cztery przegrywając.
A stadion niemal cały czas był pełny, co znalazło odbicie w rankingu przygotowanym przez Portalkibica.pl na podstawie pisma „Futbol Finance". Znalazło się ono w najnowszym wydaniu magazynu „Górnika". Okazuje się, że Górnik ze średnią 13059 kibiców na jednym meczu znalazł się na 182 miejscu w Europie. Wyżej są dwa polskie kluby, Lech i Wisła. Na czele zaś europejscy giganci z wielkimi stadionami. Real, przed ManU, Borussią Dortmund i Bayernem Monachium.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]