Media: Koszmar 14-krotnego mistrza

Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Górnik Zabrze - 14-krotny mistrz Polski, który po letnich transferach i przy nakładach głównego sponsora miał mierzyć w najwyższe lokaty.
W niedzielę zabrzanie w obecności 20 tys. kibiców przegrali na własnym stadionie z Legią Warszawa 0:3. Jak określił ich trener Ryszard Wieczorek, który może mieć kłopoty z utrzymaniem posady, przegrali z kretesem. Podkreślił, że jeśli problemem Górnika, który przegrał po raz trzeci z rzędu, jest trener, to oddaje się do dyspozycji władz klubu. (PAP)

"07 zgłoś się" czyli Górnik na dnie
Odwróć tabelę - Górnik na czele. Patrząc na bilans bramek zabrzan po czterech meczach ligowych przypomina się tytuł polskiego serialu kryminalnego "07 zgłoś się". w Zabrzu kibice żądają zmiany trenera, bo po czterech kolejkach "Górnicy" mają na koncie zaledwie jeden punkcik. Ile mają goli? W niedzielę rozgoryczeni fani śpiewali, że "mniej niż zero". Mylili się. Górnik ma goli dokładnie zero. (Wirtualna Polska)

"Mniej niż zero"
- Dajcie nam jeszcze jedną szansę - apelował Tomasz Hajto do kibiców Górnika Zabrze przed meczem z Legią. - Bądźcie naszym dwunastym, albo nawet trzynastym zawodnikiem - prosił jeden z liderów zespołu.
Fani biało-niebiesko-czerwonych wytrzymali do 41. minuty. Gdy Sebastian Szałachowski podwyższył na 2:0 dla Legii, piłkarze gospodarzy usłyszeli: "Zacznijcie grać!" i to było najbardziej delikatne hasło rzucone z trybun. Potem był jeszcze apel o zwolnienie trenera Ryszarda Wieczorka ("Trójka do zera i w Zabrzu zmiana trenera"), a schodzących w przerwie do szatni graczy Górnika żegnały gwizdy. (...) Tych, którzy się zjawili, przywitała przyśpiewka: "Droższe bilety, a jakość marna niestety". Nie można było jednak odmówić miejscowym ambicji, ale piosenka szalikowców dotyczyła pewnie jakości gry, a nie zaangażowania. Akcje Górnika były szarpane, brakowało dokładności w podaniach, a upływający czas tylko pogarszał sprawę. "Mniej niż zero" - zmienili przebój fani, widząc, jak nieporadnie grają ich ulubieńcy.
Legia nie była wcale o kilka klas lepsza, ale przynajmniej nie popełniała głupich błędów. Potrafiła też wykorzystać bezlitośnie każdą gafę przeciwnika. A było ich bez liku. (Przegląd Sportowy)Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]