Rozmowy z Wisłą

- Spodziewam się, że Konrad zacznie z nami treningi na pełnych obrotach - twierdzi trener Górnika, Ryszard Wieczorek, pytany o stan zdrowia wypożyczonego z krakowskiej Wisły Konrada Gołosia. Wiślak nie dograł do końca rundy jesiennej z powodu kontuzji stawu kolanowego. - Wiem, że był na urlopie w Stanach Zjednoczonych. Byliśmy umówieni, że przy jakichkolwiek problemach zdrowotnych skontaktuje się ze mną. Konrad nie dzwonił, więc czekam na niego 10 stycznia - dodaje Wieczorek, który po urlopie dziś pierwszy raz ma się pojawić na Roosevelta.

Osobny temat to przyszłość Gołosia w Zabrzu. Górnik w najbliższych dniach chce podjąć ostateczne rozmowy z krakowską Wisłą na temat definitywnego transferu pomocnika do klubu z Roosevelta. Przypomnijmy, że Gołoś latem ubiegłego roku został wypożyczony do Górnika na jeden sezon, jednak trener i klubowi działacze nie kryją, że są zainteresowani dłuższym związaniem się z piłkarzem. Rozmowy będą dotyczyły także Mariusza Magiery, już raz wypożyczonego z Wisły do Zabrza. - Może grać zarówno na lewej obronie jak i na lewej pomocy. Można go ustawić także na prawej stronie. Chcemy z Wisłą rozmawiać - dodaje dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański. Magiera miałby być konkurentem dla Tadasa Papeczkysa, ale także Piotra Madejskiego. Biorąc pod uwagę, że Górnik wystawił na listę transferową Dariusza Stachowiaka, istnieje ryzyko, że zostałby tylko z jednym nominalnym lewym pomocnikiem.

Co jeszcze wydarzy się w Górniku przed pierwszym treningiem? Jutro powinna ostatecznie rozstrzygnąć się sprawa Dawida Jarki. Tego samego dnia do Zabrza ma przyjechać Marko Bajić, serbski pomocnik, z którym Górnik chce podpisać kilkuletni kontrakt. - Co się da, chcemy załatwić przed pierwszy treningiem. Już jednak wiemy, że prawdopodobnie na zgrupowaniu w Hiszpanii będziemy jeszcze testować jakiegoś napastnika - dodaje Hetmański. Nie ma natomiast tematu sprowadzenie do Zabrza pomocnika Widzewa Łódź, 21-letniego Piotra Kuklisa.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]