Jarka: Nie mam zamiaru odchodzić z Górnika

Dawid Jarka (fot. PAP)Napastnik Górnika Zabrze Dawid Jarka już czeka na nowy kontrakt - pisze "Super Express".
Gdy kibicował zabrzańskim piłkarzom jako dziecko, nawet przez myśl mu nie przeszło, że sam kiedyś będzie mógł zagrać przy Roosevelta. Teraz jest jedną z czołowych postaci w tym klubie. Jutro zapadnie decyzja w sprawie jego kontraktu.

Czy młody zawodnik dalej będzie zawodnikiem w ekipie prowadzonej przez Ryszarda Wieczorka?

- Niestety, tak się złożyło, że o moim kontrakcie zadecyduje sąd. Walczę o to, aby moja umowa z klubem została rozwiązana, gdyż uważam, że jest niepełna i brakuje jednej klauzuli. Mam jednak nadzieję, że jak najszybciej wszystko będzie jasne i będę mógł skupić się już tylko na przygotowaniu do rundy wiosennej - mówi napastnik "Górników".

- Jak minęły święta?

- Okres świąteczny spędziłem w bardzo sympatycznej atmosferze. Świętowałem w kręgu rodzinnym w Niemczech. Już wcześniej miałem okazje odwiedzić kraj naszych zachodnich sąsiadów. Święta w Niemczech nie różnią się specjalnie od tych w Polsce. Może z wyjątkiem wyglądu. Niemcy, jako kraj uchodzący za doskonale zorganizowany, mają wspaniały wystrój świąteczny. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również się tam wybiorę.

- Niestety, trzeba już powrócić do szarej polskiej rzeczywistości...

- Nic nie trwa wiecznie. Muszę teraz dopiąć na ostatni guzik sprawę mojego kontraktu, by móc skupić się już tylko na treningu. Jestem piłkarzem i chcę robić to, co do mnie należy, czyli grać jak najlepiej. Jutro wszystko się wyjaśni. Z niecierpliwością czekam na werdykt. Sprawa jest w toku, więc nie mogę zdradzić szczegółów.

- Nie kusiło pana, żeby zostać na dłużej w Niemczech?

- W Zabrzu jest mi bardzo dobrze. Nigdzie się nie wybieram. Dochodziły do mnie głosy, że jestem obserwowany przez wysłanników niemieckich klubów, ale żadnej oferty nie otrzymałem. Nawet gdyby, to nie mam zamiaru odchodzić z Górnika. Gdy mój dotychczasowy kontrakt zostanie rozwiązany, z przyjemnością podpiszę nowy. Gra w ekipie trenera Ryszarda Wieczorka była moim marzeniem od dziecka. Gdy grałem w Gwarku Zabrze, nie wierzyłem, że uda mi się przebić do pierwszego składu Górnika. Moje marzenie się spełniło i nie wyobrażam sobie gry w innej drużynie. Mam do tego klubu wielki sentyment i z chęcią zakotwiczę tu na dłużej.

- Czego Dawid Jarka życzy sobie w Nowym Roku?

- Przede wszystkim nowego kontraktu (śmiech). A oprócz tego jak największej ilości strzelonych goli. O tym marzy każdy napastnik. Miejsce w czołowej trójce klasyfikacji strzelców ligowych byłoby na pewno świetnym osiągnięciem. Mam nadzieję, że mi się to uda.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]