Kosowski: Górnik raczej zainteresowany mną nie jest

Rozmowy Kamila Kosowskiego z krakowską Wisłą praktycznie zostały zerwane. Dyrektor sportowy lidera ligi Jacek Bednarz stwierdził, że nie ma już tematu podpisania nowego kontraktu z Kamilem Kosowskim. To znaczy, że piłkarz będzie graczem Wisły najpóźniej do końca tego sezonu, jednak formalnie już 1 stycznia może podpisać kontrakt z nowym pracodawcą. Jest jeszcze jedna możliwość i Kosowski wcale jej nie wyklucza. Być może odejdzie z Krakowa zimą, jeżeli klub chcący go pozyskać zapłaci za „Kosę” kwotę odstępnego zadowalającą klub z Reymonta. Jaką? Tego Kosowski nie wie.

» Zakładając, że odejdzie pan w czerwcu, już 1 stycznia może podpisać kontrakt z nowym pracodawcą. Czyli za trzy dni.
- To mało prawdopodobne. „Okienko” wtedy dopiero się otwiera. Na pewno jednak nie będę czekał w nieskończoność. Jeżeli czegoś dziś chcę, to poznać kwotę odstępnego, za która Wisła puściłaby mnie jeszcze tej zimy. Jestem w tej sprawie umówiony z dyrektorem Bednarzem.

» To nowy element. Do tej pory można było zakładać, że chce pan dograć w Wiśle do końca sezonu.
- Do tej pory była nadzieja, że jednak w którymś miejscu się spotkamy. Dziś jest ona praktycznie żadna.

» Rozumiem, że propozycje są?
- Telefon czasem zadzwoni, ale są to rozmowy niezobowiązujące. Na pewno klub znajdę. Tym bardziej od czerwca, kiedy będę „wolny”, ale chciałbym wiedzieć za ile można mnie kupić tej zimy.

» Dzwonią też przedstawiciele polskich klubów?
- Nie. Na ten temat już wiele razy się wypowiadałem. W grę wchodzi Wisła i Górnik Zabrze, z którego trafiłem do Krakowa. Innej opcji nie ma, a Górnik raczej zainteresowany mną nie jest.

» Pewnie ich nie stać.
- Szczerze? Każdy z polskich klubów czołówki tabeli stać na Kosowskiego. Tylko trzeba bardzo chcieć. Prawdopodobnie wyjadę jednak za granicę. Pytanie jest jedno. W styczniu czy w czerwcu, ale to w dużej mierze zależy od Wisły.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]