Oświadczenie Stowarzyszenia "Klub Sympatyków Górnika Zabrze"

Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze", działając w imieniu swoich członków jak i innych kibiców Górnika Zabrze, będących w dniu 20 października 2007 w Łodzi na meczu piłki nożnej ŁKS Łódź - Górnik Zabrze oświadcza:  

"Wyrażamy stanowczy protest i oburzenie z powodu skandalicznego, brutalnego i niczym nie uzasadnionego zachowania się oddziałów prewencji w stosunku do sympatyków Górnika Zabrze wychodzących z pociągu i przechodzących pod stadion Łódzkiego Klubu Sportowego.
Kopanie poszkodowanych, bicie po całym ciele, czy też nie uzasadnione użycie gazu, nie mogą mieć miejsca w praworządnym kraju wobec spokojnie zachowującego się obywatela.
Szczytem braku zdrowego rozsądku było nie udzielenie pomocy osobie chorej na padaczkę leżącej w kałuży.
Prowokacje służb mundurowych towarzyszyły nam także po meczu, gdzie na odchodne policjanci bez konieczności jego użycia wrzucali gaz do odjeżdżającego pociągu.
W taki właśnie sposób oddziały prewencji z Łodzi nakreślają wizerunek policji oraz dążenie do budowania pozytywnego wizerunku wśród społeczeństwa."

Żądamy publicznych pisemnych przeprosin oraz wyciagnięcia sankcji dyscyplinarnych dla policjantów, którzy to nadużyli swej władzy.

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]