Rodzinne "waśnie"

Niektórzy zapewne uznają to za nadużycie, ale prawda jest taka, że obecny prezes wodzisławskiej Odry, Edward Socha jest żywą legendą obu klubów - właśnie Odry i Górnika Zabrze.
W Wodzisławiu zaczynał piłkarską karierę, w Zabrzu zdobył ostrogi rasowego działacza i menedżera. 

» Który z klubów darzy pan większym sentymentem - Odrę, czy Górnika?
Edward Socha: - Próbuje pan mnie wsadzić na narowistego konia? Obu mam wiele do zawdzięczenia, choć na pewno większe sukcesy odniosłem - zarówno jako piłkarz, jak i działacz - w Zabrzu. Z Górnikiem byłem związany na dobre i na złe 17 lat (z Odrą tylko o rok mniej - przyp. BN), jako piłkarz tego klubu zadebiutowałem w I lidze, trafiłem do reprezentacji olimpijskiej, w której zagrałem dwa mecze. Tutaj też się ożeniłem, w Zabrzu urodziły się moje dzieci - Kasia i Bartek. Do dziś jestem szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem.

» Komu będzie pan kibicował w sobotę, chyba nie muszę pytać. A za którą z drużyn będą trzymali kciuki członkowie pańskiej rodziny?
- Kiedyś moja żona, Halinka, była kibicem syna. W sobotę będzie trzymała kciuki za... obie drużyny. Teściowie mojej córki będą oczywiście obecni na meczu, ale kibicować będą Górnikowi. Kasia z Sebastianem najprawdopodobniej sympatyzują z Górnikiem, ale nie miałem okazji spytać się ich o to.

» Rozmawiał pan z synem o sobotnim meczu?
- Nie, bo byłoby nam niezręcznie. To pierwszy przypadek, gdy stajemy po przeciwnych stronach barykady. Bartek walczy o miejsce w składzie Górnika, ja od niedawna jestem prezesem Odry i musze wierzyć w swoją drużynę.

» Na niwie menedżerskiej współpracował pan z obecnym prezesem Górnika, Ryszardem Szusterem?
- Nigdy nie współpracowaliśmy, ale to wyłącznie moja wina. Nie brałem zawodników ze stajni Ryśka dlatego, że uznałem, że sam dam sobie radę na tym polu. Nie potrzebowałem jego pomocy, potrafiłem sam angażować potrzebnych mi piłkarzy. Ale przed meczem na pewno wypije z prezesem Szusterem kawę, porozmawiamy sobie nie tylko o futbolu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]