Górnik powinien otrzymać około 200 tysięcy złotych za Juszkiewicza

Łukasz Juszkiewicz, który wiosną będzie grał w Widzewie Łódź w kontrakcie miał wpisaną kwotę odstępnego. Wynosiła niespełna 200 tysięcy złotych - czytamy w "Sporcie".
- Miałem zgodę na rozmowy z innymi klubami. Rozmawiałem z panem Bońkiem i trenerem Michałem Probierzem, który wprowadził mnie do drużyny Górnika.  Widzew niebawem powinien skontaktować się z Górnikiem - mówi Łukasz Juszkiewicz.
W Zabrzu do jego odejścia podchodzą spokojnie. - Miał wpisaną stosunkowo niewysoką kwotę odstępnego, a o Widzewie mówiło się od kilku miesięcy. Teraz czekamy na oficjalne pismo Widzewa - mówi spokojnie członek zarządu Górnika, Andrzej Cieślik.

» Co zadecydowało o tej nagłej przeprowadzce do Widzewa?
Łukasz Juszkiewicz: - Chciałbym dalej rozwijać się, zaś w Widzewie będę miał lepsze warunki. Nie chodzi tylko o finanse, ale także kwestie sportowe. Widzew to solidna firma i z tego co wiem, ma duże aspiracje sportowe. Jestem już po rozmowach z prezesami i od rundy wiosennej będę graczem łódzkiego klubu.

» Czy działacze Górnika nie chcieli pana zatrzymać? Był pan jednym z filarów drużyny Marka Motyki.
- Już wcześniej miałem ofertę z Widzewa i w klubie o tym wiedziano. W Zabrzu jest atmosfera niepewności, nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Górnika. Postanowiłem coś zmienić w swoim życiu, spróbować czegoś nowego. Mój kontrakt z Górnikiem jest jeszcze ważny przez dwa lata, ale miałem klauzulę odstępnego i Widzew zapłaci te pieniądze.

» W Łodzi cenią pana za charakter i nieustępliwość w walce.
- Miło mi to słyszeć, ale nie chcę wybiegać w przyszłość, gdyż nie wszystkie sprawy formalne zostały załatwione. Wiosną postaram się pokazać z jak najlepszej strony, by nie zawieść nadziei.

źródło: Sport / Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]