Czekając na "egzotycznych"

Errol McFarlaneDwóch obcokrajowców ma szansę w ciągu dwóch najbliższych dni dołączyć do ekipy Górnika, przebywającej do środy na Majorce. W obu wypadkach transferów pilnuje Eugeniusz Kamiński, były piłkarz Ruchu Chorzów, od lat zajmujący się sprawami menedżerskimi.
- Jest temat dwóch piłkarzy. Pomocnika z Libanu i napastnika z Trynidadu i Tobago. Jesteśmy zainteresowani sprawdzeniem obu. Nie ponosimy w związku z tym żadnych kosztów, więc ryzyko nie jest duże. Największy problem to... czas - uważa prezes Górnika, Jerzy Frenkiel. Podobnie myśli trener Ryszard Komornicki, bardzo zadowolony z warunków, jakie Górnik ma na południu Europy. - Jeżeli dojadą do soboty, to jeszcze jakoś sobie poradzimy. Jeżeli nie... Będzie bardzo mało szans, by zobaczyć ich na boisku, a czasu do ligi jest bardzo niewiele. Potwierdzam jednak, że nadal szukamy napastnika. Zajmuje się tym Axel Thoma. Jeżeli jednak piłkarz z Trynigadu dojedzie, na pewno go sprawdzimy - zapewnia Komornicki.
Piłkarz nazywa się Erol MC Fariane, ma 192 cm wzrostu, grał w reprezentacji Trynidadu i Tobago. Już wcześniej Kamiński polecał zabrzanom reprezentanta Libanu, Moussa Hojeija.
- Z Libańczykiem jest tylko jeden problem - wizy wyjazdowej do Hiszpanii. Nie byłoby kłopotu z jego przylotem do Polski. Tutaj wizę dostałby szybko. Hiszpanie - mając na uwadze sytuację polityczną w Libanie - zwlekają, a Górnik trenuje tam, a nie w Polsce - twierdzi Kamiński. - Z Mc Fariane tego problemu nie ma. Mam nadzieję, że dołączą do Górnika bardzo szybko.
Na Majorce zabrzanie maja komfortowe warunki do treningi. - Mamy do dyspozycji dwa boiska, są doskonale przygotowane, świeci słońce... Tak można pracować - nie kryje zadowolenia trener Górnika, który jedyny sparing planuje grać dopiero we wtorek, czyli dzień przed powrotem do Polski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]