Matura priorytetem

Od kilku dni młody oborńca Górnika Zabrze, Paweł Królm trenuje w szkółce Manchesteru Cisty. Testy w angielskim klubie przebiegają pomyślnie, ale na podpisanie profesjonalnego kontraktu chyba przyjdzie utalentowanemu nastolatkowi jeszcze poczekać. - Z nikim nie rozmawiałem na ten temat, ponieważ to nie jest najważniejsze, a fakt, że mogę trenować we wspaniałych warunkach i wielkim klubie - mówi 19-letni Król. - Przyjechał do Anglii w ubiegłym tyogdniu, wylądowałem w Liverpoolu i zamieszkałem u jednej z miejscowych rodzin. Tutaj to taka tradycja, że adepci piłkarskiej akademii mieszkają w prywatnych domach. W ubiegłą sobotę byłem na derbach Manchesteru, a od poniedziałku zaczęliśmy ostre treningi.

» Nie miałes problemów z językiem angielskim?
Paweł Król: - Praktycznie żadnych. Wszystko rozumiem, choć czase brakuje pojedynczych słówek. Nawet w szkole nauczyciele mówili, że jestem zdolnym uczniem.

» Poznałeś osobiście któregoś z piłkarzy City?
- Nie miałem okazji. Po wspomnianych derbach Manchesteru rozmwiałem tylko z bratem Kiki Musampy, który jest futbolowym agentem.

» Jak wygląda szary dzień przyszłych gwiazd Machesteru City?
- To inny świat niż w Polsce. Rano czeka na nas taksówka - bo jeździ ze mną kolega z Czech - i razem przemieszczamy się do klubu. Meldujemy się o 8.30, a o 10.00 zaczyna się pierwszy trening. Zajęcia porawdzi pięciu trenerów, ze sobą trzeba mieć tylko buty piłkarskie. W południe jemy lunch, a o 14.30 jest kolejny trening. Dopiero po godzienie 17 mamy czas dla siebie.

» Trenować będziesz jeszcze przez kilka dni i wracasz do Zabrza?
- Byłem na pierwszym treningu Górnika i otrzymałem od prezesa Frenkiela propozycję dalszej gry w Górniku. Chciałbym zostać na Roosevelta, ale jak czytam internetowe doniesienia, to nie ukrywam, że przeżywam spore wahania. W środę wieczorem wracam do kraju i wtedy będę się musiał poważnie zastanowić, co dalej.

» Miałeś inne oferty?
- Przede wszystkim mam w tym roku maturę i chciałbym skończyć liceum. To jest główny powód, bym przynajmniej do czerwca mieszkał i grał w Zabrzu. Innym piorytetem jest to, że z reprezentacją juniorów Michała Globisza uczestniczymy w finałach mistrzostw Europy, które w tym roku rozegrane zostaną w Polsce. Muszę więc jak najwięcej grać, by być w formie. Inne czynniki się nie liczą.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]