Brak chętnych na akcje Górnika

Piątek był ostatnim dniem składania ofert na zakup 9.200. akcji Górnika Zabrze SSA (ok. 87 procent) w drugim przetargu. Do popołudnia do sądu w Gliwicach nie wpłynęła żadna oferta. Cena wywoławcza pakietu wynosiła 3 miliony 500 tysięcy 48 złotych.
Oferty mogą jednak jeszcze nadejść pocztą. Ich rozpoznanie zaplanowano na 27 stycznia i dopiero wtedy zapadnie decyzja w sprawie dalszego losu akcji. W połowie listopada został ogłoszony pierwszy przetarg z ceną 4 miliony 111 tysięcy, ale nikt się do niego nie zgłosił. 
Akcje na sprzedaż wystawił syndyk masy upadłości Polskich Lin i Drutów "Polind" w Zabrzu. Ta firma jest właścicielem pakietu większościowego akcji klubu. Nominalna wartość jednej akcji wynosi 100 złotych. Zgodnie z ceną wywoławczą trzeba za akcję zapłacić 380,44 zł.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]