Forum
 

Ruchy kadrowe w Górniku kosztowały około 50 tys. złotych

Zdecydowanie więcej niż połowa klubowego budżetu to kwoty wydawane na piłkarzy. Jeżeli nie byli zawodnikami "wolnymi" trzeba płacić klubom, w których grali. Zdarza się to coraz rzadziej, bowiem prezesi oszczędzają i biorą najczęściej graczy z kartą na ręce. Okazuje się jednak, że oni również mają swoją cenę. Wcale nie niską. Pomijając już kontrakty, które trzeba podpisywać, klub kupujący musi zasilić kasę "pośrednika", czyli lokalnego związku. Kwota symboliczna nie jest. OPZN za rejestrację takiego gracza bierze 3 tysiące. Jeszcze nie tak dawno kwoty były wyższe. Przed sezonem ze swojej "działki" zrezygnował jednak PZPN, odpowiadając na biedę panującą w klubach.

Kosztuje rejestracja drużyny do rozgrywek. Płaci się na każdym szczeblu. 2,8 tys. złotych za pierwszą ligę, 2,4 tys. złotych za drugą... Nawet zgłoszenie "młodzików" mają swoją cenę - 100 złotych. Oprócz tego trzeba zapłacić - skromnie, bo skromnie (12 złotych) - za każdego piłkarza będącego w kadrze. Kiedy trafi do niej po rozpoczęciu sezonu, kwota rośnie dwukrotnie.

Stosowanie opłaty pobiera każdy i nie jest to polski, a tym bardziej PZPN-owski wymysł. Można jednak mieć watpliowści, czy niektóre kwoty nie są zbyt wysokie.

Zbigniew Koźmiński (prezes Górnika i PLP): - PZPN w tej chwili zawiesił pobieranie przez siebie kwoty za rejestrowanie i wyrejestrowanie piłkarzy. To odpowiedź na sytuację finansową klubów. PZPN ma z czego żyć. OZPN-y już nie, dlatego z tych kwot nie zrezygnowano. Z tym trudem dyskutować. Można się natomiast zastanowić, czy nie są zbyt wysokie. Wszystkie ruchy kadrowe, które w ostatnim czasie miały miejsce w Górniku, kosztowały nas około 50 tys. złotych.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online