Kibice u prezydenta

W czwartek Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy SSA Górnik Zabrze ma powołać nowy zarząd klubu. Wczoraj wieczorem kibice 14-krotnego mistrza Polski gościli na rozmowach u prezydenta Zabrza Jerzego Gołubowicza, który przekonywał ich do kandydatury Jerzego Frenkiela na prezesa Górnika. Osoba popieranego przez władze gminy Frenkiela wywołuje jednak w zabrzańskim środowisku sportowym kontrowersje. Jego przeciwnikami są m.in. legendarny piłkarz Stanisław Oślizło, odchodzący prezes klubu Zbigniew Koźmiński, członek Rady Nadzorczej SSA Alfred Sumara, czy były poseł i znany działacz sportowy Józef Kubica.
– Nie będziemy komentować spotkania z panem prezydentem. Rozmawiamy z obiema stronami, wysłuchujemy ich racji i czekamy na rozwój wypadków – ucina jeden z przedstawicieli stowarzyszenia kibiców Górnika.
Oponenci Frenkiela będą dziś zastanawiać się jak storpedować jego kandydaturę i szukają poparcia u byłego prezydenta Zabrza, Romana Urbańczyka. Do bezpośredniego starcia stron dojdzie jutro podczas posiedzenia gminnej Komisji Kultury i Sportu poświęconej dramatycznej sytuacji klubu. Wtedy też prawdopodobnie przekonamy się, po której stronie leży sympatia kibiców. Wszystko wskazuje jednak na to, że jedynym ratunkiem dla walczącego o ligowy byt Górnika jest wsparcie gminy, bo na razie nie ma chętnych na akcje klubu wystawione już w drugim przetargu.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online