Kruchy lód

Trener Marek Motyka przygotował dwa scenariusze na zimę, jednak wątpliwe jest, by spełnił się ten optymistyczny. Przeważa wersja mocno pesymistyczna, zgodnie z którą piłkarze rozpoczną przygotowania dopiero 16 stycznia, a więc po rekordowo długim urlopie. Na wcześniejszy start nie ma kasy...
Tak naprawdę to nie chodzi o pieniądze, ale względy zdrowotne - wyjaśnia szkoleniowiec zabrzańskiego klubu. - Miałem aż sześciu poważnie kontuzjowanych graczy. Powiedziałem im, by jak najdłużej nic nie robili, gdyż tylko tak mogą całkowicie wyleczyć urazy.  Ten długi urlop jest dla nich obowiązkowy. Przypomnę, że ostatnio operację przeszedł Jacek Wiśniewski, z kolei Arek Aleksander doznał poważnego uszkodzenia stawu kolanowego. Z kontuzjami musieli grać Marcel Liczka, Błażej Radler, Artur Prokop i Piotrek Lech. A wcześniej na długo wyłączony z gry był Rafał Andraszak.
Pusta kasa miała jednak niebagatelne znaczenie przy opracowywaniu planów strategicznych na zimę. Gdyby znalazły się pieniądze na organizację dwóch zgrupowań zagranicznych, wówczas pierwsze zajęcia odbyłyby się 9 stycznia. Na razie trener przekazał piłkarzom, że zbiórka nastąpi tydzień później i przygotowania prowadzone będą w kraju. Motyka musi się jednak liczyć z tym, że w sytuacji kłopotów finansowych, będzie musiał od nowa kłaść fundamenty pod konstrukcję Górnika. Najlepsi piłkarze nie chcą bowiem dłużej czekać na zaległe pieniądze i rozglądają za nowymi klubami.
- Wiem o tej trudnej sytuacji, ale rozmawiałem z nimi i zapewnili mnie, że zostaną w klubie, jeśli tylko będzie w nim stabilizacja finansowa - przyznaje Motyka. - Muszę być również przygotowany na odejście kilku graczy i dlatego potrzebuję czterech, pięciu nowych ludzi. Na razie to wszystko przypomina stąpanie po kruchym lodzie. Ci zawodnicy, którzy dostali propozycje muszą być bardzo ostrożni w podejmowaniu decyzji.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online