Gmina ma pomysł

Wszystko wskazuje na to, że 5 stycznia Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Górnika wybierze Jerzego Frenkiela prezesem zabrzańskiego klubu. W czwartek z kandydowania na to stanowisko ostatecznie zrezygnował jego najbardziej radykalny przeciwnik, Stanisław Oślizło. Frenkiela popiera prezydent Zabrza Jerzy Gołubowicz, a gmina zamierza mocno zaangażować się w pomoc klubowi, do czasu, gdy ten nie znajdzie nowego właściciela. 

Mający poparcie części działaczy sportowych z Zabrza, Oślizło wydał kuriozalne oświadczenie, w którym zaprzeczył, że aspiruje do kierowania Górnikiem i popiera plan prezydenta – „jedyny dający szansę na wyprowadzenie Górnika z sytuacji kryzysowej”. Wczoraj Oślizło prostował treść oświadczenia, które pojawiło się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. W specjalnym piśmie stwierdził kategorycznie, że jego autorytet nie pozwala mu pracować w jednym klubie z Frenkielem i odejdzie w przypadku nominacji tego ostatniego na prezesa.

Przypomnijmy, że Frenkiel sądzi się z Górnikiem o wypłatę ponad 50 tys. zł odszkodowania za zwolnienie z funkcji wiceprezesa w styczniu 2002 roku. Sprawę odroczono do 23 lutego.

Oślizło musiał zdać sobie sprawę, że bez wsparcia gminy jego prezesura byłaby bezzasadna. A zdaniem Gołubowicza i kierowanej przez niego nieformalnej Grupy Wsparcia Górnika tylko Frenkiel gwarantuje profesjonalne przeprowadzenie audytu, który ma zweryfikować jakie jest faktyczne zadłużenie klubu. Kwota 3 milionów złotych nijak się podobno ma do 8 milionów faktycznego zadłużenia. Prezydentowi nie udało się jednak przekonać rajców do przełożenia terminu posiedzenia Komisji Kultury i Sportu poświęconej Górnikowi, które ostatecznie odbędzie się w środę 4 stycznia, dzień przed wyborem prezesa. Dzień wcześniej członkowie Grupy Wsparcia mają spotkać się z kibicami, których będą przekonywać do swojego pomysłu ratowania klubu.

A ten polega na tym, że do czerwca Górnika funkcjonowałby na pośrednim garnuszku gminy. – Są firmy zależne od miasta, które wykupiłyby reklamy na stadionie za 3 miliony złotych, co powinno wystarczyć na utrzymanie drużyny do końca obecnego sezonu – mówi nam były członek Rady Nadzorczej Górnika, jednocześnie osoba zaangażowana w pomoc Górnikowi.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online