Oślizło złożył broń

Nie zapadł wczoraj wyrok przed Sądem Pracy w Gliwicach w sprawie, którą Jerzy Frenkiel wytoczył Górnikowi Zabrze. Przypomnijmy, że były dyrektor i wiceprezes klubu domaga się odszkodowania za zwolnienie z pracy w styczniu 2002 roku w wysokości ponad 50 tysięcy złotych. W sądzie nie stawił się jednak Frenkiel, ani jego pełnomocnik. Dlatego termin rozstrzygnięcia został odroczony na 23 lutego 2006 r. 
Tymczasem 5 stycznia Zgromadzenie Wspólników SSA Górnik Zabrze ma powołać Frenkiela na prezesa klubu. Kandydaturę kontrowersyjnego działacza pilotuje prezydent Zabrza Jerzy Gołubowicz, który stoi na czele nieformalnej grupy wsparcia klubu.
Nie podoba się to jednak części środowiska sportowego w mieście, która nakłaniała do kandydowania Stanisława Oślizłę. Legenda Górnika, a ostatnio jego rzecznik zapowiedział, że jego noga nie postanie więcej w klubie, jeśli kierował nim będzie Frenkiel.
Wczoraj nieoczekiwanie Oślizło, złożył broń. W wydanym oświadczeniu, zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Miasta (czyt. tutaj), odciął się od wszelkich spekulacji jakoby miał rywalizować z Frenkielem o funkcję prezesa klubu.
Czy to oznacza koniec marzeń niektórych zabrzańskich działaczy o pokrzyżowaniu planów powołania na prezesa Frenkiela?
- Jestem zaskoczony. Muszę ze Staszkiem to wyjaśnić, bo w środę była między nami całkiem inna rozmowa. Nie chce mi się w to wierzyć - wyznał członek Rady Nadzorczej Górnika Alfred Sumara.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online