A prezydent swoje

W Sądzie Okręgowym w Gliwicach ma odbyć się dziś kolejna rozprawa w procesie, który Jerzy Frenkiel wytoczył Górnikowi Zabrze. Były dyrektor i wiceprezes klubu z Roosevelta domaga się od klubu ponad 50 tysięcy złotych z tytułu odszkodowania za zwolnienie z pracy w styczniu 2002 r. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że Frenkiel jest dziś kandydatem prezydenta Zabrza na... prezesa Górnika. – Zakończę ją honorowo, czyli zostanę pierwszym sponsorem Górnika – zapowiada Frenkiel. 
Jego kandydaturze sprzeciwiają się jednak działacze sportowi z Zabrza, którzy chcą, by do czasu pojawienia się w klubie nowego właściciela (akcje Górnika są właśnie wystawione w drugim przetargu) kierował nim ktoś z ich środowiska. Taką osobą miałby być znakomity piłkarz, od lat związany z Górnikiem, Stanisław Oślizło.
Pracujemy nad Staszkiem. Skłania się powoli do przyjęcia tej propozycji. Wiele zależy od poparcia gminy, ale myślę, że taką ikonę Górnika, jaką jest Oślizło, każdy poprze. To człowiek, któremu wszyscy pomogą, a Frenkiel w Zabrzu jest spalony – twierdzi członek Rady Nadzorczej Górnika Alfred Sumara.
Koalicja „pro-oślizłowa” w Zabrzu rośnie w siłę. Być może dołączy do niej Hubert Kostka, a także wiceprezes Gwarka Zabrze, Jan Kowalski, który jest w Grupie Wsparcia Górnika Zabrze firmowanej przez prezydenta Jerzego Gołubowicza.
3 stycznia na stadionie przy Roosevelta grupa popierająca Oślizłę ma spotkać się, by ustalić strategię przeforsowania jego kandydatury na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy SSA Górnik Zabrze, które 5 stycznia ma wybrać nowego prezesa.
– Cieszę się, że jest nas coraz więcej, ale trzeba chyba jeszcze przekonać pana prezydenta Gołubowicza – przyznaje Oślizło, który na razie oficjalnie nie deklaruje woli kierowania klubem.
Tymczasem wczoraj prezydent Zabrza wydał specjalne oświadczenie, w którym podtrzymał poparcie dla Frenkiela. „(...) Jerzy Gołubowicz zdecydowanie zaprzecza doniesieniom prasowym, jakoby poszukiwany był inny kandydat, który otrzymałby rekomendację tzw. Grupy Wsparcia Górnika Zabrze” – napisała rzecznik UM w Zabrzu Katarzyna Kuczyńska.
W Zabrzu wiele obiecywano sobie po posiedzeniu gminnej Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji poświęconej dramatycznej sytuacji Górnika, które miało odbyć się 4 stycznia. Prawdopodobnie jednak zostanie przełożone na później. – Prezydent nie chce, by wywierać nacisków na decyzje Walnego Zgromadzenia – dodaje Kuczyńska.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online