Axel Thoma na ratunek Górnikowi

Niemiec Axel Thoma (41 l.) ma wizję i plany, jak uratować staczającego się po równi pochyłej Górnika Zabrze. - Chcemy stworzyć klub, który stałby się w pełni profesjonalny i zaczął na siebie zarabiać - tłumaczy Faktowi Thoma. Niemiec od pół roku wspólnie ze swoim dobrym kolegą Ryszardem Komornickim (46 l.) robi wszystko, żeby pomóc Górnikowi. Właśnie przyjechał na święta na Śląsk. Jego żona Zuzanna pochodzi z Rybnika. Przyjechała też trójka ich dzieci: Juliusz, Jan i Lidia. Thoma stara się jak może, żeby nie tylko uratować, ale i wyleczyć chory od lat zabrzański klub. - Górnik powinien być wizytówką nie tylko miasta, ale i całego regionu - twierdzi z przekonaniem Thoma. Jak zamierza tego dokonać? - Unowocześnić bazę klubu, rozbudować system skautingu, nawiązać ścisłą współpracę z Gwarkiem Zabrze i innymi szkółkami piłkarskimi na Śląsku - wylicza jednym tchem.
- Wszystkie operacje finansowe klubu będą jawne i przejrzyste, tak żeby zachęcić do współpracy duże firmy. Sam rozmawiałem już z dziesięcioma potencjalnymi inwestorami ze Szwajcarii, Kuwejtu czy z brytyjskim konsorcjum Stewarta. Zainteresowanie jest, ale nikt nie będzie dawał pieniędzy, nie wiedząc co się potem z nimi dzieje - uzupełnia Thoma.
Niemiec nie potrafi się tylko skontaktować z syndykiem Markiem Płachetką, w tej chwili najważniejszą osobą w zabrzańskim klubie decydującą o przetargach. - Pan syndyk nie odbiera telefonu... Nie można się z nim w żaden sposób porozumieć - ubolewa Thoma.
Były piłkarz VfB Stuttgart ma doświadczenie w uzdrawianiu klubów. W latach 90. ratował przed upadkiem szwajcarski FC Winterthur, a w latach 2000-2004 jako menadżer FC Zurich pomagał w finansowej restrukturyzacji tego klubu. Dostanie szansę uratowania Górnika?

źródło: Fakt
nadesłał: AsteXRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online