Komornicki chce Górnika na kredyt!

Mijają kolejne trzy tygodnie, a wystawione na sprzedaż akcje Górnika Zabrze wciąż czekają na nabywcę. Spośród zainteresowanych największą determinację wykazuje Ryszard Komornicki gotów nawet zaciągnąć kredyt, żeby wykupić akcję Górnika Zabrze!
» Sytuacja Górnika jest coraz trudniejsza, z drużyny zamierzają odejść prawie wszyscy podstawowi piłkarze. Ma pan jakiś pomysł jak ratować swój były klub?
Ryszard Komornicki: - Wspólnie z moim przyjacielem Axelem Thomą staramy się o kredyt w wysokości dwóch, trzech milionów euro, żeby przejąć akcje Górnika.  Weźmiemy wszystko na siebie, bo wierzymy, że z naszymi kontaktami jesteśmy w stanie w Zabrzu zrobić dużą piłkę.
» Naprawdę chce pan wziąć kredyt?
- Tak. Wszystko musi się jednak wyjaśnić do 1 stycznia. Jeśli się nie uda, to ja niczego nie będę firmował. Robię dla Górnika, co mogę. Za listopad dostałem taki rachunek telefoniczny, że włosy stanęły mi dęba.
» Wiele się mówi o tym, że będzie pan nowym szkoleniowcem zespołu z Zabrza. Jak wyglądałby Górnik Komornickiego?
- Na pewno potrzebne są wzmocnienia. Nie wyobrażam sobie też, żeby Górnik przygotowania do rundy rozpoczął w połowie stycznia, to za późno. Na razie jednak nic nie mogę zrobić, bo przecież nie mam żadnych pełnomocnictw.
» Jest szansa, że do Zabrza razem z panem trafi konsorcjum Stewarta?
- Brytyjczycy wysłali swoje propozycje. Z tego co wiem, chcą nie tylko zainwestować w klub, ale i w Zabrze. Kilka tysięcy osób znalazłoby pracę. Niestety na swoje propozycje Stewart do dziś nie dostał z miasta żadnej odpowiedzi. Trochę to dziwne.

Rozmawiał: Michał Zichlarz / Fakt

źródło: Fakt
nadesłał: Marten



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]