Drużyna się sypie

Z dnia na dzień kruszy się kadra Górnika. Nie wiadomo, w jakim składzie zabrzanie wybiegną na boisko w rundzie wiosennej... Święta nie będą w Zabrzu przebiegały w miłej atmosferze. Kolejni piłkarze chcą odejść z Górnika, którego sytuacja jest tragiczna. Pierwszy zamierza opuścić zespół Piotr Lech. Doświadczony golkiper nosi się zamiarem powrotu do Ruchu. Ostatnio pojawiła się też oferta GKS-u Bełchatów. 
W kolejce do odejścia stoją następni. O Marcinie Siedlarzu mówi się, że zimą może wylądować w Legii, o najlepszego snajpera Arkadiusza Aleksandra stara się Wisła Płock, o Brazylijczyka Felipe Feliksa - Widzew, a Łukasz Juszkiewicz, ma propozycję wyjazdu na Ukrainę.
To nie wszystko! Paweł Król, ma ofertę wyjazdu do Anglii, a Kamilem Królem zainteresowany jest Górnik Łęczna... Niepewna jest też przyszłość Błażeja Radlera, który ma wysoki kontrakt, oraz kapitana Krzysztofa Bukalskiego, sprowadzonego do Zabrza przez odchodzących z Górnika Koźmińskich.
Kto będzie grał wiosną w Zabrzu? Opcji jest kilka. Znajdujący się w grupie wsparcia Górnika Jan Kowalski, wiceprezes Gwarka, oferuje swoich wychowanków z lidera śląskiej ligi juniorów. Nie wiadomo czy będzie to skuteczne rozwiązanie, bo zimą z Gwarka mają odejść dwaj najlepsi piłkarze: pomocnik Tomasz Cywka do Fulham FC i napastnik Dawid Jarka do greckiej Larissy. Jedyna nadzieja, że do klubu wejdzie zagraniczny kapitał i Ryszard Komornicki ze swoją ekipą. Wtedy w Zabrzu zrobiłoby się międzynarodowo i klub nie miałby problemów z utrzymaniem w ekstraklasie.
Jedynym wzmocnieniem jest Artur Skiba. 21-letni napastnik trzecioligowego Górnika Wieliczka, który jesienią nie strzelił jednak ani jednego gola...

Tak wyglądał skład Górnika jesienią:
Piotr Lech - Błażej Radler, Jacek Wiśniewski, Paweł Król, Mariusz Magiera - Filipe Felix, Łukasz Juszkiewicz, Krzysztof Bukalski, Marcin Siedlarz - Arkadiusz Aleksander, Marcel Liczka
A tak może wyglądać wiosną:
Mateusz Struski (Gwarek Zabrze) - Ariel Okrzesik (Gwarek Zabrze) , Wiśniewski, Adam Danch (Gwarek Zabrze), Magiera - Bartłomiej Zięba (Gwarek Zabrze), Damian Furczyk (Gwarek Zabrze), Daniel Feruga (Gwarek Zabrze), Przemysław Trytko (Gwarek Zabrze), Marcin Sobczak (Gwarek Zabrze), Skiba (Górnik Wieliczka).

źródło: Fakt
nadesłał: AsteXRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]