Legenda na ratunek

Jan Kowalski (fot. Gazeta Wyborcza)Jan Kowalski to legenda Górnika. Były świetny piłkarz, trener i działacz klubu z Roosevelta współtworzy grupę, która ma uratować pierwszoligowca. Kowalski, dzisiaj wiceprezes Gwarka Zabrze, to też szara eminencja piłki w Zabrzu.
» Jaki cel stawia sobie grupa ratunkowa?
Jan Kowalski: - Uratowanie Górnika to w tej chwili sprawa najważniejsza dla całego Zabrza. Nieprzypadkowo angażuje się w to nawet prezydent Zabrza. Grupa ma przejąć zarządzanie klubem do czasu, kiedy nie znajdzie się inwestor.

» Jak będzie wyglądała przyszłość Górnika?
- Półroczne zarządzanie klubem przez grupę i szukanie w tym czasie nowego właściciela. Na pewno gwarantem jasnej sytuacji związanej z akcjami będzie prezydent Zabrza.

» Podobno chce pan rozliczać odchodzącego prezesa Górnika Zbigniewa Koźmińskiego...
- Tak. Nawet usłyszałem, że jestem jak ludzie z PIS-u... Nie wiem tylko, przed czym ten człowiek się broni? My chcemy jedynie, żeby złożył sprawozdanie ze swojej pracy.

» Kto może zostać nowym właścicielem Górnika? Jak pan ocenia zainteresowanie Brytyjczyków ze Stewart International Marketing, których ściąga do Zabrza Ryszard Komornicki?
- Rysiek jest mocno zaangażowany w to, co robi. Zależy mu na Górniku. Ludzie, których chce zaangażować, są poważnymi kontrahentami.

» Czy to prawda, że wiosną w Górniku będą grali juniorzy z Gwarka?
- Jeżeli tylko będzie taka potrzeba, to na pewno. Gwarek będzie musiał zrezygnować z planów walki o mistrzostwo Polski juniorów, ale Górnik jest przecież najważniejszy.

Rozmawiał: Rafał Góral / Fakt

źródło: Fakt
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]