Forum
 

Pod jednym dachem

Rano dzwonią budziki w każdym z trzech pokoi najzupełniej normalnego mieszkania, w jednym z bloków w Nierodzimiu. Najpierw jest kolejka do łazienki. Później mama idzie do sklepu po bułki i gazety. Robi kanapki swoim synkom. A synkowie biorą torby i jadą: jeden do Zabrza, drugi do Bielska-Białej. 23-letni Adrian Sikora jest piłkarzem Górnika, zaś jego o dwa lata młodszy brat - Mieczysław Sikora gra w Podbeskidziu.
Nierodzim to dzielnica Ustronia. Życie płynie w niej leniwie. Familia Sikorów jest znana w całej okolicy. Ojciec Andrzej prowadzi biuro rachunkowe, mama Krystyna obecnie nie pracuje, kiedyś była kierowniczką sklepu. 
Mały leser

Rodzina jest średniozamożna, ale biedy nikt nie klepał. Mówi Adrian: - Była nas trójka do wykarmienia, bo oprócz mnie i Mietka, jeszcze starsza o cztery lata siostra Patrycja, która obecnie mieszka w Poznaniu. Pamiętam, że zawsze była ona jak najdalej od sportu, taki mały leser, który kombinował sobie lewe zwolnienia na lekcje W-F-u. Teraz jej się trochę odmieniło i zaczęła nawet oglądać mecze, nie tylko z naszym udziałem.

Obaj bracia zaczynali grać w piłkę w Czantorii Nierodzim, jednak razem na boisku spotkali się dopiero w trampkarzach Kuźni Ustroń. Obaj też w różnym okresie czasu wylądowali w Podbeskidziu, z tym że w przypadku starszego po drodze był Beskid Skoczów, a młodszy do Bielska-Białej przybył via Koszarawa Żywiec. W międzyczasie skończyli to samo liceum ogólnokształcące w Ustroniu. Na studia się nie pchali, postanowili zdecydowanie postawić na futbol.

Klony

Są do siebie podobni. Mylą ich ponoć nawet sąsiedzi. Adrian: - Mietek to taki mój klon. Mnie zaczepiają ludzie i pytają co tam w Podbeskidziu, zaś Mietka nagabują o problemy Górnika. - Nie wiem czemu tak się dzieje, bo sylwetki mamy, owszem, podobne, ale twarze zupełnie różne - dziwi się z kolei młodszy z braci.

źródło: Piłka Nożna
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online