Oślizło będzie namawiał Pucka

Jeszcze przed świętami 200 tysięcy złotych z pożyczki, którą gmina Zabrze udzieliła Górnikowi, powinno trafić na konto klubu. Wczoraj prezydent miasta Jerzy Gołubowicz spotkał się ze Stanisławem Oślizłą i zaakceptował listę potrzeb sporządzonych przez odchodzącego prezesa Górnika Zbigniewa Koźmińskiego.
– Lista zawiera zaległe wypłaty wobec piłkarzy, pensje pracowników i należności za wynajmowane mieszkania – informuje Oślizło. 

Umowę o udzielenie pożyczki podpisał już wykorzystujący zaległy urlop Koźmiński. Na początku przyszłego tygodnia powinien uczynić to skarbnik miasta. Także wówczas być może zajdą zmiany w zarządzie klubu. Do stanowiska prezesa przymierzany jest właśnie Oślizło. Były znakomity piłkarz, a ostatnio rzecznik klubu stoi na czele nieformalnego Komitetu Ocalenia Górnika.

– Wczoraj nie było czasu, żeby o tym z panem prezydentem porozmawiać, choć dziwi mnie, że obecny na spotkaniu syndyk Marek Płachetko, nie pytał o ludzi, którzy mogliby wesprzeć Górnika. Wszyscy już mi gratulują prezesury, ale żadnej decyzji nie ma – przyznał Oślizło.

Wspólnie z honorowym prezesem Górnika docentem Zygfrydem Wawrzynkiem zamierza namawiać do współpracy Zbigniewa Pucka, szefa najbogatszej zabrzańskiej firmy, Zakładu Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem.

Przypomnijmy, że w czwartek syndyk ogłosił drugi przetarg na pakiet 87 procent akcji klubu wyceniając je na 3,5 miliona złotych.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online