Forum
 

Wleciałowski o rozstaniu z Górnikiem

Rozstanie Marka Wleciałowskiego z zabrzańskim klubem przebiegło bezboleśnie i nie pozostawiło głębszej rany w psychice młodego szkoleniowca. Na Roosevelta wyrobił sobie na tyle dobrą markę, że na brak nowych ofert nie może narzekać.
» Jak z perspektywy czasu ocenia pan swoje odejście z Górnika? Czy był to przemyślany krok?
Marek Wleciałowski: - Nie żałuję tej decyzji, gdyż była przemyślana. Pewien model pracy szkoleniowej udało mi się wypracować i mogłem odejść w poczuciu dobrze wykonanej pracy. Nie znam opinii piłkarzy na mój temat, ale wspólnie pewne rzeczy udało nam się osiągnąć.
» Czy po prawie dwóch tygodniach od rozstania, może pan powiedzieć coś więcej na temat jego przyczyn? Może doszło do nieporozumień z prezesem Zbigniewem Koźmińskim?
- Bezpośrednią przyczyną były słabe ostatnio wyniki, przegraliśmy pięć spotkań z rzędu. Trzeba było też spojrzeć na to z pewnej perspektywy. A nie były one zbyt ciekawe. Pewne uwarunkowania finansowe i czekające klub zmiany własnościowe nie były zachęcające. Co do prezesa Koźmińskiego to cały czas rozmawialiśmy i nie było nieporozumień, kłótni. On jasno stawiał sprawę, mówił to, co myślał, ale nie stawiał ultimatum, nie wymagał rzeczy niemożliwych. Nie wchodził w moje kompetencje, nie wtrącał się w sprawy szkoleniowe. To ja odpowiadałem za wynik sportowy, ale skoro go nie było, to wolałem odejść.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online