Rozmowa z syndykiem, Marekiem Płachetko

» Czy 4 miliony to nie za dużo za akcje jednego z najsłabszych klubów ekstraklasy?
Marek Płachetko: - Cena została ustalona przez firmy audytorskie na podstawie porównania sprzedaży dwóch innych klubów piłkarskich - Legii i Polonii Warszawa. W tej wycenie jest już ujęte zadłużenie Górnika - gdyby go nie było, cena za pakiet akcji byłaby wyższa. 

» Wcześniej myślał pan o negocjacjach z kontrahentami. Dlaczego zdecydował się pan na sztywną formę przetargu?
- Na negocjacje nie uzyskałem akceptacji ze strony sędziego-komisarza postępowania upadłościowego. Forma przetargu, choć może mało elastyczna, jest jednak bardziej czytelna dla wszystkich oferentów i nie będzie rodzić ewentualnych niedomówień.

» Niedawno o akcje Górnika upominiała się sopocka firma Consulting And Corporation Law Ltd. Co z tymi roszczeniami?
- Przeprowadziliśmy ponownie analizę prawną dokumentów sprzedaży akcji pomiędzy Stanisławem Płoskoniem, firmą z Sopotu i Polindem. Nie budzą one żadnych zastrzeżeń i nie ma już powodu, by czekać. Nie decydowałbym się na przetarg, gdyby były podstawy, że potem można go unieważnić.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]