Przetarg na start

Dziewiątego grudnia nastąpi rozpoznanie ofert, które wezmą udział w przetargu na kupno 86,8 procent akcji Górnika Zabrze SSA będących w posiadaniu Marka Płachetki. Syndyk będącej w upadłości firmy Polind zamieścił dziś w kilku gazetach ogólnopolskich ogłoszenie o otwarciu przetargu.
Chętni, czyli potencjalni nowi własciciele Górnika, muszą się liczyć z wydatkiem rzędu minimum ponad 4 milionów złotych (dokładnie 4.111.296 zł) - na tyle bowiem wyceniono pakiet 9200 akcji. Muszą też wpłacić wadium w kwocie 100 tys. zł oraz złożyć ofertę do 30 listopada. Warto jednak pamiętać, że Górnik ma też prawie 3 miliony zł długów, które wciąż rosną.
- Cudem wypłaciliśmy piłkarzom i pracownikom pensje za październik, bo dobro ludzi jest dla mnie najważniejsze. Ale w związku z tym mamy kilkunastotysięczne zaległości ZUS-u i Urzędu Skarbowego. W obecnej dramatycznej sytacji finansowej działamy na przetrwanie i chcę zrobić jak najmniej przeszkód - zapewnia prezes Górnika Zbigniew Koźmiński.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]