Akcje Górnika wyceniono na ponad 4 miliony złotych

Czy Górnik znajdzie w ciągu najbliższego miesiąca nowego właściciela? Mało prawdopodobne. Z informacji "Sportu" wynika, że za pakiet większosciowy akcji spółki trzeba zapłacić ponad 4 miliony złotych! I jeszcze wpłacić 100 tysięcy wadium. To o milion więcej niż sekulowano jeszcze kilka dni temu. Odpowiednie ogłoszenie informujące o przetargu jest już przygotowane i pojawi się w ogólnopolskiej prasie w najbliższy wtorek.
Kiedy padła kwota 3 milionów za akcje, już pojawiły się głosy, że nie będzie chętnego na ich kupno. W końcu ewentualny nabywca płaciłby tylko za logo klubu. Jego wartość materialna jest bowiem wyjątkowo skromna. W zamina dostałby dług do spłacenia i konieczność doinwestowania klubu. Syndyk, który ustalił cenę, czeka do końca listopada na oferty ze strony nabywców. 9 grudnia - zgodnie z ustaleniami - powinien zostać ogłoszony nowy właściciel 14-krotnego mistrza Polski. Czy tak się stanie? Jeżeli nie pojawi się żadna oferta, wówczas syndyk musi rozpocząć procedurę negocjacji, kiedy to strony, czyli tak naprawdę rynek ustalą kwotę, za którą Górnik będzie do przejęcia. Możliwe jest też ustalenie nowej kwoty za akcje. Powinna być ona o wiele niższa od 4 milionów, a to oznacza, że do 9 grudnia nowego właściciela zabrzańskiego klubu pewnie nie poznamy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]