Akcje Górnika na sprzedaż

Prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia w prasie ogólnopolskiej i sportowej ukażą się ogłoszenia o przetargu dotyczącym akcji Sportowej Spółki Akcyjnej Górnik Zabrze. To znaczy dokładnie prawie 87 procent akcji, które są w posiadaniu syndyka będącej w upadłości firmy Polind, Marka Płachetki.
Wczoraj Płachetko ustalał ostatnie szczegóły z prezesem Górnika Zbigniewem Koźmińskim. Dziś ma być już znana dokładna treść ogłoszenia. 

– Trzeba jeszcze ustalić terminy jego druku w gazetach. Pan Płachetko wziął na siebie dzienniki ogólnopolskie, ja sportowe. Myślę, że na początku przyszłego tygodnia ogłoszenia ujrzą światło dzienne – informuje sternik zabrzańskiego klubu.

Na razie jednak na horyzoncie nie widać potencjalnych nabywców większościowego pakietu akcji Górnika z grubym portfelem. Niepokojąca cisza panuje zwłaszcza na linii gmina – brytyjskie konsorcjum Stewart International Marketing. Firma, którą reprezentował były piłkarz Górnika Ryszard Komornicki, kupno Górnika chciała powiązać z większą inwestycją w tereny wokół klubu, które są własnością miasta.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]