A jednak przetarg

Nadal nie wiadomo, kiedy w publicznej ofercie pojawią się akcje Górnika Zabrze, które są w posiadaniu Marka Płachetki (prawie 87 procent). Syndyk będącej w upadłości firmy zastanawia się, czy czekać na rozstrzygnięcie sądowe w sprawie roszczeń, jakie wobec akcji Górnika wysunęła sopocka firma Consulting And Corporate Law Ltd. Wojciech Ciechorski i Krzysztof Grąglewski, którzy w 2002 roku pośredniczyli w transakcji pomiędzy Stanisławem Płoskoniem a Polindem, twierdzą, że Polind nie zapłacił im całej należnej kwoty. Teraz sopocka firma domaga się wyłączenia udziałów Górnika z postępowania upadłościowego Polindu.
Wiadomo już natomiast, że akcje Górnika zostaną wystawione na przetarg, choć Płachetko zastanawiał się, czy nie negocjacjować ich sprzedaży z potencjalnymi kontrahentami. Sąd ustalił nawet wadium za udział w przetargu na poziomie 100 tysięcy złotych. Prezes Górnika Zbigniew Koźmiński twierdzi, że to jednak zły pomysł.
- Taka suma może odstraszyć nabywców, których zresztą na razie nie widać. Poza tym klub sportowy to nie jest kiosk, czy fabryka gwoździ. Jego kupno powinno być przecież powiązane z delikatnymi rozmowami z władzami miasta - uzasadnia Koźmiński.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]