Elastyczna forma

Nie przetarg, a rokowania z kontrahentami - tak prawdopodobnie odbywać się będzie sprzedaż akcji Sportowej Spółki Akcyjnej Górnik Zabrze. Właściciel większości udziałów w I-ligowym klubie, syndyk Marek Płachetko podkreśla jednak, że formuła transakcji nie jest jeszcze przesądzona.
- Przetarg jest dosyć sztywną formą sprzedaży. Potencjalny inwestor może zrezygnować ze złożenia ofert, bo na przykład stwierdzi, że jego wiedza na temat klubu jest niepełna. Rokowania są bardziej elastyczny dla kupującego. Może on równocześnie prowadzić negocjacje z miastem, rozmawiać na przykład o zasadach modernizacji stadionu. Ale to jest na razie tylko koncepcja, na którą zgodzić się musi sędzia komisarz nadzorujący sprawę w Sądzie Rejonowym w Gliwicach - informuje Marek Płachetko.
Obecnie trwa wycena akcji klubu na podstawie bilansu, który sporządziły, niezależne od siebie dwie firmy. Wykazały one, że dług Górnika wobec różnych instytucji i osób fizycznych wynosi prawie 3 miliony złotych. Płachetko przewiduje jednak, że wartość akcji Górnika wahać się będzie od dwóch do czterech milionów - bez zadłużenia.
- Sportowa Spółka Akcyjna nie jest podmiotem, który ma zarabiać pieniądze dla właściciela. To, co jest zaksięgowane w dokumentach, jest oczywiście ważne, ale przecież wartości klubu piłkarskiego nie mierzy się tylko na tej podstawie - wyjaśnia syndyk.
Wartość akcji Górnika ma być znana na początku przyszłego tygodnia, ale proces sprzedaży klubu może się przeciągnąć do końca roku. Martwi, że na razie jedyną firmą wykazującą zainteresowanie kupnem akcji Górnika jest brytyjskie konsorcjum Stewart International Marketing.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]