Liczka: Jak najlepszy sen

Rozmowa z Marcelem Liczką, piłkarzem Górnika.
» Lepszego powrotu do Górnika chyba nie mógł pan sobie wymarzyć...
Marcel Liczka: - Faktycznie. To jest jak najlepszy sen: wejść na boisko i strzelić gola na wagę zwycięstwa. Pięknie. Choćbyś już nie miał sił, to po takim meczu możesz jeszcze biegać. Zdobyliśmy złote punkty, bo sytuacja w tabeli jest taka, że dwie porażki mogą zepchnąć zespół na sam koniec. 

» Zaczął pan jednak mecz na ławce rezerwowych. Jak z tej perspektywy wyglądała gra zespołu?
- W pierwszej połowie chłopcy grali naprawdę dobrze, szkoda, że z kilku okazji wykorzystali tylko jedną. Po przerwie Polonia postawiła twarde warunki. Mogła strzelić kilka bramek. Gdy w zespole grał Michał Chałbiński, wybijaliśmy piłkę, a on potrafił ją wywalczyć i przytrzymać na połowie rywala. Teraz musimy starać się rozgrywać ją po ziemi, a to trudniejsze.

» Jak czuł się pan po wejściu na boisko?
- Pierwsze 5 minut zawsze jest trudne, żeby wejść w mecz. Ale fizycznie czuję się w porządku. Ostatni miesiąc nie grałem jednak w żadnym meczu i chyba widać jeszcze brak ogrania.

» Latem objeździł pan w poszukiwaniu klubu niemal pół Europy. Chyba nie żałuje pan, że wrócił do Zabrza?
- Powiedziałem, że wrócę, jak nie znajdę klubu na Zachodzie. Miałem też dwie propozycje z Czech, ale nie chciałem wracać, wolałem Górnika.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]