Dźwigała o Górniku: Lubię ten klub, mam spory sentyment

Bramkarz Górnika Zabrze, Piotr Lech (37 l.), na wspomnienie ostatniej potyczki z Polonią Warszawa, dostaje gęsiej skórki.
- Spartoliłem jak nowicjusz - wścieka się. - Darek Dźwigała strzelił z dystansu, a ja zamiast wybić piłkę, chciałem ją łapać i wpadła do siatki. Koszmar.
- To był jeden z najbrzydszych goli, jakie zdobyłem, ale zapewnił nam trzy punkty i utrzymanie w lidze - wspomina Dźwigała (36 l.), pomocnik Polonii. 

W sobotę "ligowe dinozaury" znowu staną ze sobą oko w oko. Polonia przyjeżdża do Zabrza.

- Górnik w tym sezonie jeszcze nie przegrał, ale nam dobrze się gra z tym zespołem. W ubiegłym sezonie dwa razy wygraliśmy. Dlatego postaramy się przerwać ich passę - przypomina Dźwigała, który w przeszłości występował w Górniku. - Lubię ten klub, mam spory sentyment. Ale daj Boże, to Piotrkowi Lechowi teraz też coś włożę (śmiech).

- Co mi może Darek włożyć? - śmieje się. - Takiego gola jak wtedy postaram się już nie wpuścić.

Choć do tego spotkania Górnik przystąpi osłabiony. W ostatnich dniach prezes klubu Zbigniew Koźmiński zdążył jeszcze upchnąć do Cracovii trzech piłkarzy, m.in. Joao Paulo, a Tomasz Prasnal, Rafał Andraszak i Diego Rambo są kontuzjowani. Jedyny plus - do Górnika wrócił Marcel Liczka.

- Takie zmiany nie wpływają dobrze na drużynę, ale wyjścia nie mamy - mówi Lech. - Trzeba grać. Bo jeżeli Polonia znowu nas pokona, to trzeba będzie zdjąć przed nimi czapki z głów.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]