Więcej „przeciw”, niż „za”

Czy zespół Marka Wleciałowskiego stać na zwycięstwo z przeciętną Polonią, utrzymanie miana niepokonanych w tym sezonie i wysokiego miejsca w tabeli? Zadanie teoretycznie proste, ale jest kilka powodów, dla których pewnie tak łatwo nie będzie:
1. Zabrzanie nie potrafią ostatnio grać z „Czarnymi koszulami”, choć te regularnie bronią się tylko przed spadkiem z ekstraklasy. Przegrali trzy ostatnie mecze, a wcześniej nawet jak wygrywali, to w minimalnych rozmiarach. 

2. Teraz na dodatek Górnika zdziesiątkowała plaga kontuzji. I choć w Szczecinie nie przeszkodziło mu to sięgnąć po punkt, to brak szybkiego Andraszaka, czy walecznego Rambo (zanosi się na dłuższą przerwę) może być aż nadto odczuwalny.

3. Pierwszy raz w tym sezonie na boisku zabraknie sprzedanego do Cracovii Joao Paulo, piłkarza, który niekonwencjonalną akcją potrafił zaskoczyć rywala. To on pięknym strzałem uratował punkt z Odrą. Przy będącym „w gazie” Brazylijczyku dyspozycja Marcela Liczki po powrocie jest wielką niewiadomą. Nie udało się też potwierdzić nieobliczalnych dla rywali Senegalczyków.
Jedynie trener Wleciałowski zapewnia, jak nigdy, że jego zespół stać na wygraną: — Polonia to drużyna do pokonania, trzeba wyjść na boisko i po prostu to zrobić. I to wystarczy za całą motywację — twierdzi szkoleniowiec.

Przypuszczalny skład Górnika wg "DZ": Lech — Radler, Prokop, Juszkiewicz, Magiera — Siedlarz, Bukalski, Stoimenow — Liczka, Aleksander, K. Król.

Nieobecni: Andraszak, Prasnal, Rambo, Wiśniewski (kontuzje), Fall, Gueye (brak certyfikatów).

W poprzednim sezonie: Dwukrotnie wygrała Polonia: 2:1 w Warszawie (gol Aleksandra) i 1:0 w Zabrzu po strzale Dźwigały z rzutu wolnego.

Nasz typ: 1. Pora odbarwić „Czarne koszule”.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]