Kat Pogoni

Arkadiusz Aleksander (25 l.) od dawna uchodzi za piłkarza mającego smykałkę do strzelania goli. Problem w tym, że robi to bardzo nieregularnie. Niecały rok temu w jednym meczu Pucharu Polski (ze Skalnikiem Gracze) strzelił 4 bramki, w innym - 3 w przeciągu trzech minut.
Natomiast na gola w lidze musiał Aleksander czekać aż 11 kolejek. Zdobył go dopiero w ten weekend w meczu z Pogonią. A poprzedniego strzeli na wiosnę, znów... Pogoni. 

"Super Express": - Jest pan bardzo skromny. A przecież grał pan świetnie. A gol był wysokiej klasy. Chyba jeden z najładniejszych w pana karierze?

Arkadiusz Aleksander: - Nie prowadzę takiej klasyfikacji. Przyznaję, że ładnie to wyszło i sprawiło mi dużą radość. W całym meczu obrona Pogoni nie grała źle. Dużo było sytuacji takich "na styk". W niektórych obrońcy zachowali się bardzo dobrze.

- Mogło być jeszcze radośniej, gdyby koledzy wykorzystali pana dobrą grę.

- W końcówce mieliśmy dwie sytuacje do strzelenia gola. Podawałem kolegom dokładnie, ale nie potrafili wykończyć akcji, szkoda. Już myślałem, że passa będzie podtrzymana, bo w ubiegłym sezonie dwukrotnie wygraliśmy z Pogonią.

- W przerwie letniej z Górnika, tradycyjnie już, odeszli czołowi gracze. Mimo to spisujecie się nadspodziewanie dobrze.

- Patrząc na wyniki, to nie gramy wcale gorzej niż na wiosnę, a może nawet lepiej. Wygląda, że odejście tych piłkarzy nie było wcale osłabieniem.

- Strzela pan efektowne gole, ale trochę za rzadko, dlaczego?

- Mam nadzieję, że teraz będę strzelał więcej. Przecież nie mogę czekać znów do meczu z Pogonią, bo rozegramy go dopiero w przyszłym roku.

Arkadiusz Aleksander
Urodzony 19 kwietnia 1980 roku
Wzrost - 184 cm
Waga - 72 kg
Kluby: Zawada Nowy Sącz, SMS Wrocław, Śląsk Wrocław, Polar Wrocław, Śląsk Wrocław, Arka Gdynia, Górnik Zabrze.
Pozycja: napastnik
Gole w I lidze: 6.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]