Utrzeć nosa pewniakom

Pomimo bardzo kiepskiej statystyki spotkań przeciwko górnikowi, piłkarzem Pogoni są bardzo pewni swego. - Zabrzanie to nie jest zespół z czołówki. Takiego meczu nie mamy prawa nie wygrać - zapowiada Paweł Magdoń. - Wiosną przegraliśmy co prawda 0:2, ale mieliśmy wyjątkowego pecha pod bramką rywala - przekonuje Rafał Grzelak.
Naszej drużynie nie pozostaje nic innego, jak utrzeć nosa pewnym siebie zawodnikom ze Szczecina - tak jak zrobiła to w czterech z ostatnich pięciu spotkań z Pogonią na jej boisku (jedyna porażka miała miejsce 4 lata temu). 
Trener Marek Wleciałowski wierzy, że jego podopieczni utrzymają dyspozycję z początku sezonu i wciąż będą rygorystycznie trzymać się założeń taktycznych. Górnik nie przegrał jeszcze żadnego z czterech spotkań, a jedynego gola stracił po strzale samobójczym Łukasza Juszkiewicza.
- Nie możemy dać się zepchnąć do obrony, bo rywal ma w ofensywie kilku niezłych zawodników takich jak Milar, Edi, Divecky, czy Grzelak. Od początku musimy zagrać odważnie - zapowiada szkoleniowiec.
Górnik wystąpi jednak mocno osłabiony, bo do wcześniejszych kontuzjowanych Pawła Wojciechowskiego, Diego Rambo i Tomasza Prasnala, po meczu z Odra dołączył Rafał Andraszak.
Do składu wróci prawdopodobnie Kamil Król. W obwodzie pozostanie Nigeryjczyk Ugo, który być może zagra po raz pierwszy w tym sezonie.
Tymczasem w Pogoni doszło we wtorek do nieoczekiwanej zmiany na stanowisku trenera. Nieoczekiwanej, bo Bogusław Pietrzak przegrał tylko jeden z czterech meczów, ostatni 1:4 w Amiką. Pietrzaka zastąpił Bohumil Panik. Czech wrócił do pracy, po tym jak stracił ją... wiosną.
- To była błędna decyzja - przyznał teraz prezes Pogoni Antoni Ptak.
- Zmiana trenera to zawsze dodatkowy bodziec, który na drużynę działa mobilizująco. Zobaczymy , jak będzie w tym wypadku - zastanawia się Wleciałowski.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]