Co czeka Górnika?

Na początku września powinien być znany finansowy bilans klubu. Kilka tygodni później, kiedy akcje będą już wycenione, ogłoszony zostanie przetarg na ich kupno. Obecnie 87 procent akcji znajduje się w posiadaniu syndyka, zarządzającego będącym w stanie upadłości Polindem. Nowy właściciel może być znany w połowie października, pod warunkiem, że znajdzie się chętny. Na Górnika, ale tez tereny wokół stadionu, którymi prawdopodobnie byli zainteresowani ludzi stojący za Komornickim. To kąsek bardzo łakomy. Dziś, kiedy nie wiadomo ile trzeba wyłożyć na stół, trudno oczekiwać wiążących deklaracji, w każdym razie sygnał jaki daje Ryszard Komornicki jest pod jednym względem niepokojący. Można odnieść wrażenie, że wszyscy czekają na bieg wydarzeń. jedni na wybory parlamentarne, inni na wybory samorządowe... Tylko, że te drugie to perspektywa jeszcze roku, a Górnik tyle czasu nie ma. Może to tylko wrażenie. Nadal niewiadomą jest zachowanie Przedsiębiorstwa Transportu i Gospodarki Kamieniem. Jego prezes, Zbigniew Pucek, nie jest co prawda wielkim kibicem futbolu, ale to absolutnie najbogatsza firma w Zabrzu i być może da się namówić do inwestycji. Czekanie na wybory wiąże się z rolą, jaką w mieście mieliby pełnić Jan Chojnacki i Józef Kubica. Ponoć obaj chcą walczyć o prezydencki stołek. Gdyby gmina poprzez spółki przejęła akcje Górnika, to władze Zabrza decydowałyby o losie klubu. Jest jeszcze fundacja "Sukurs", związana po to, by modernizować stadion, ale też startować w wyścigu o przejęcie spółki. Dziś jako jedyna mówi, że jest tym zainteresowana.
Nie zanosi się natomiast na szybkie pożegnanie z klubem Zbigniewa Koźmińskiego. Zmianę prezesa może dokonać nowy właściciel, a nie wiadomo, kiedy go poznamy. Może za miesiąc, może za pół roku... Syndyk, którym jest Marek Płachetko nie zamierza póki co robić rewolucji.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]