Oldboye Górnika zwyciężają

Byli piłkarze Górnika Zabrze co jakiś czas spotykają się, aby rozegrać mecz. Nie narzekają na brak rywali, bo wiele zespołów zarówno z dużych, jak i z małych miejscowości chcą grać z dawnymi sławami czternastokrotnego mistrza Polski. Często w tym zespole występuje Stanisław Oślizło g jeden z najwybitniejszych obrońców w historii polskiego futbolu, który jest menedżerem tego zespołu. Etatowym bramkarzem jest Eugeniusz Cebrat, kilkakrotny reprezentat Polski. 

Na silnie obsadzonym turnieju w Lublińcu oldboye Górnika zajęli drugie miejsce. W minioną niedzielę wystąpili w Ciochowicach, gdzie na stadionie miejscowej Przyszłości zmierzyli się z reprezentacją gminy Toszek. Mecz był głównym punktem programu dwudniowego festynu zorganizowanego przez działaczy Przyszłości. Wygrał Górnik 6:3 (3:1). Po dwie bramki dla zabrzan zdobyli: Andrzej Radek i Michał Piotrowicz, a po jednej Henryk Bałuszyński i gościnnie grający Sebastian Luban. Warto wspomnieć o tym, że Michał Piotrowicz jest synem znanego obrońcy Marka Piotrowicza i czasami stara się pomóc tacie i jego kolegom.

Drużyna Górnika wystąpiła w Ciochowicach w następującym składzie: Eugeniusz Cebrat – Józef Dankowski, Marek Piotrowicz, Grzegorz Dziuk, Grzegorz Bartoń, Marian Wasilewski, Adam Michalski, Andrzej Radek, Henryk Bałuszyński, Jan Frączek, Michał Piotrowicz, Andrzej Orzeszek, Sebastian Luban.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]