Radler: Podsiadł mnie Okińczyc

» Jak po roku nieobecności wygląda szatnia Górnika?
Błażej Radler: - Ściany podobne, atmosfera chyba nieco weselsza, bo słyszałem, że było ostatnio pod tym względem nieciekawie. Wróciło jednak kilku piłkarzy związanych z klubem przez lata, a to zawsze pomaga w budowaniu atmosfery. Jeszcze czekamy na „Wiśnię”. 

» Miejsce to samo?
- Podsiadł mnie Wojtek Okińczyc, ale nie jest to najważniejsze. Ważne, byśmy tworzyli drużynę, bo skład mamy taki, że tylko ciągnąć wózek w jednym kierunku możemy coś osiągnąć.

» „Zesłanie” do Bielska-Białej wyszło panu chyba na dobre?
- Czy zesłanie... Tutaj byłem niepotrzebny, tam dostałem od trenera Żurka swoją szansę. Piłkarz musi grać, a w Podbeskidziu występowałem regularnie. Trener znalazł nowe miejsce, na prawej obronie i mam nadzieję, że dziś widać efekt regularnej gry. Tym bardziej, że obok siebie mam Artura Prokopa, z którym dobrze rozumieliśmy się w Podbeskidziu.

» Kontrakt ma pan lepszy niż przed odejściem z Zabrza?
- Taki sam. Pod tym względem nic się nie zmieniło. Oby tylko wypłaty były regularne. W Bielsku wszystko „załamało” się w końcówce, kiedy przegraliśmy walkę o awans. Nie wiem czy sądownie nie będziemy walczyć o zarobione pieniądze.

» Rodzina ma swoje potrzeby...
- Oczywiście. Kilka tygodni temu ożeniłem się. Żona zresztą regularnie chodzi na mecze. W takiej sytuacji stabilizacja finansowa jest bardzo wskazana.

» Kibice z Zabrza na prawej obronie jeszcze pana nie widzieli.
- Był środek defensywy, wcześniej pozycja defensywnego pomocnika... Teraz ta wszechstronność może się przydać. Tylko musimy poprawić grę do przodu. Trudno się łudzić, że każdy mecz skończymy na zero. Takiej drużyny nie ma.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]