Czterech do brydża

W dwóch pierwszych meczach nowego sezonu kilku piłkarzy pokazało się w barwach Górnika po raz pierwszy po dłuższej przerwie. Z trójki Błażej Radler, Tomasz Prasnal, Rafał Andraszak, zdecydowanie najlepiej wypadł ten pierwszy. Pewny na prawej obronie, często włączający się do ataków Górnika. Swego czasu przegrał rywalizację z Brazylijczykiem Felipe, dziś to ten drugi siedzi na ławce rezerwowych. – Szczególnie z Groclinem zagrał bardzo przyzwoicie. W tej chwili wywalczył sobie miejsce na prawej stronie obrony. Takiej gry oczekuję od starszych zawodników. Brał na siebie odpowiedzialność, był aktywny „szukał” gry – twierdzi trener Marek Wleciałowski. Tomasz Prasnal ma jeszcze problemy z grą na lewej obronie, choć trudno nie pamiętać, że piłkarz przez dwa lata praktycznie nie występował w lidze, mając w tym czasie dwie operacje wiązadeł krzyżowych. W tym samym kolanie. Inna rzecz, że wcześniej „Mały” grał w Górniku przede wszystkim jako defensywny pomocnik. – Im dłużej był na boisku tym było lepiej. Tomek musi jednak od początku „wejść” w mecz, bo faktycznie początki ma bardzo niewyraźne. Na szczęście obywa się na razie bez konsekwencji. To dla Tomka nowa rola, ale w tej chwili tam widzę dla niego miejsce – dodaje Wleciałowski.
Rafał Andraszak? Zagrał w dwóch meczach po 90 minut. – Na pewno oczekujemy od niego więcej. Szkoda, że nie wykorzystał doskonałej sytuacji w meczu z Groclinem. Taki gol wpłynął na niego doskonale. Aktywny, robi na boisku sporo szumu, ale chciałbym, by efekt tego był lepszy niż obecnie – ocenia tego zawodnika trener Górnika.
Czwartego zabrzanina „z odzysku” będzie można ocenić dopiero za kilka tygodni. Najwcześniej. To Jacek Wiśniewski, który wczoraj pojawił się na stadionie pierwszy raz po przerwie spowodowanej kontuzją. Pojawił, spotkał się z lekarzem i dziś jedzie do Żor na rehabilitację. „Wiśnia” na boisko wróci najwcześniej na początku września.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]