Emilov czyli Stoimenov

Duża liczba obcokrajowców w kadrze Górnika Zabrze sprawia, że działacze i trenerzy często mają problemy z ustaleniem tożsamości zagranicznych zawodników. Tak było m.in. z Iwaylo Emilovem Stoimenovem. Bułgar przyjechał do Zabrza na testy już w maju. Potem dołączył do zespołu Górnika w lipcu. Początkowo wszyscy myśleli, że nazywa się Emilov. Teraz okazało się jednak, że nie Emilov, a Stoimenov... - Iwo nie mówi za dobrze po angielsku. Po przyjeździe pytałem go, jak się nazywa. Na kartce napisał Ivaylo Emilov. No i poszło w świat - tłumaczy Jarosław Barteczko, kierownik zabrzańskiej drużyny.
- Emilov to moje drugie imię - śmieje się wychowanek Levskiego Sofia, jeden z najlepszych piłkarzy Górnika w dwóch meczach tegorocznego sezonu. Bułgarski pomocnik zabrzan świetnie radzi sobie w środku pomocy.
To nie pierwsze zamieszanie z prawidłową pisownią nazwiska zagranicznego piłkarza Górnika. Podobnie było z Brazylijczykiem Filipe Felixem. Początkowo wszyscy pisali "Felipe". Dopiero kilka miesięcy temu piłkarz wytłumaczył, że powinno być Filipe.

źródło: Fakt
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]