Forum
 

Wleciałowski przed meczem z Groclinem: Szanse na korzystny wynik są zawsze

Kibiców, którzy wybiorą się na ligową premierę w Zabrzu czeka nie lada gratka – rywalem ich Górnika, najbiedniejszego obecnie klubu w ekstraklasie (4 miliony budżetu), stanie najbogatszy zespół z całej stawki (30 mln), Groclin. Wicemistrz Polski marzy o zdobyciu pierwszego w historii tytułu, a pokonanie drużyny Marka Wleciałowskiego ma być ku temu zaczynem. 

Wszystkie atuty wskazują, że Goliat powinien zetrzeć w proch Dawida, z którym zresztą nie zwykł przegrywać. Ale mocno osłabieni przed sezonem zabrzanie, niezrażeni też opuszczeniem klubu przez właściciela, Marka Koźmińskiego, nie zamierzają tanio sprzedać skóry. We wtorek wywieźli remis z Bełchatowa w końcówce będąc bliscy nawet zdobycia kompletu punktów.

– Zremisowany 2:2 mecz Groclinu z Amiką pokazał, że naszemu najbliższemu rywalowi można strzelać gole. Szanse na korzystny wynik, nawet w meczu z tak dobrą drużyną, są zawsze – uważa Wleciałowski.

Zabrzanie po piątkowym treningu udali się na krótkie zgrupowanie do hotelu Ibis. W meczowej kadrze zabrakło m.in. kontuzjowanych Daniela Radawca i Pawła Wojciechowskiego. Na środku obrony Wojciechowskiego zastąpi prawdopodobnie Paweł Król, który zdał egzamin podczas ligowej inauguracji.

Przypuszczalny skład wg "DZ": Lech – Radler, Prokop, P. Król, Prasnal – Joao Paulo, Juszkiewicz, Stoimenow, Rambo – Okińczyc, Aleksander.

W poprzednim sezonie: dwukrotnie lepszy był Groclin wygrywając 3:1 i 1:0. Pamięć o majowym golu Adriana Sikory w doliczonym czasie gry jest jeszcze świeża.

Typ "DZ": 2. Na drugi remis z rzędu Groclin pozwolić sobie już nie może...

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online