Łakomy kąsek

W kolejce po akcje Górnika Zabrze podobno już ustawiają się chętni. O powrocie przebąkuje poprzedni właściciel, osławiony i nad wyraz bezpośredni w kontaktach Stanisław Płoskoń. Mówi się także o zainteresowaniu wykupem akcji Górnika zagranicznych inwestorów. - Ale to bajki, opowieści dla publiczności, żeby odwrócić uwagę od rzeczywistych posunięć - twierdzi informator dla "Dziennika Zachodniego". 
Odejście marka Koźmińskiego zaktywizowało zwłaszcza, niechętne Koźmińskim, środowisko zabrzańskiej lewicy, której przedstawicielem jest przecież prezydent miasta Jerzy Gołubowicz. Szarą eminencja w tej rozgrywce jest jednak poseł SLD Jan Chojnacki, właściciel zabrzańskiej kopalni Siltech.
W związku z tym powrócił pomysł, by w przedsięwzięcie włączyć najbogatszy zakład w mieście, Przedsiębiorstwo Transportu i Gospodarki Kamieniem. Jego prezes, Zbigniew Pucek, nie jest co prawda wielkim kibicem futbolu, ale w grę wchodzi biznes. Na gruntach przynależnych do Górnika, a faktycznie będących do dyspozycji gminy, jest bowiem kilkuhektarowy obszar tzw. łąk hippicznych, łakomy kąsek dla potencjalnych inwestorów.
- To jest główny kawałek tortu, o który teraz toczy się gra. Zakulisowe rozmowy między ludźmi, którzy chcę przy Górniku zaczepić swoje macki i wyciągnąć przy tej okazji pieniądze, są bardzo ożywione - utrzymuje informator "DZ".
Możliwe, że do układu dołączyłaby też fundacja "Sukurs", która związała się, by zmodernizować stadion. Przygotowaniem pod te podsunięcia jest już zarządzenie prezydenta Gołubowicza, który ostatnio wyznaczył gminnej spółce MOSiR symboliczną opłatę 500 zł miesięcznie za dzierżawę obiektów Górnika.
- Jestem gotowy służyć pomocą klubowi w takim zakresie na jaki pozwalają moje kompetencje, bez względu na to kto jest właścicielem Zarządu lub rady Nadzorczej. Chciałbym móc ponownie obserwować sukcesy Górnika Zabrze i przedstawiać klub jako sportową wizytówkę miasta - napisał Gołubowicz w specjalnym oświadczeniu.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]