Białkowski w Premiership

Bartosz Białkowski (fot. drożdżal)Bramkarz Górnika Zabrze Bartosz Białkowski będzie w najbliższym sezonie kolejnym Polakiem w angielskiej ekstraklasie. 18-latek już dziś wyleci na Wyspy, by podpisać kontrakt z beniaminkiem Wigan Athletic. - To prawda, mam propozycję z Premiership - przyznał wczoraj.
Bramkarza chciał także francuskie Metz. Jednak tam nie miałby szans na grę. W Anglii Białkowski będzie rywalizował o miano pierwszego bramkarza z trzema doświadczonymi golkiperami. Najmłodszy z nich, Michael Pollitt, ma 33 lata. Oprócz niego w kadrze Wigan są 37-letni Gary Walsh (kiedyś bramkarz Manchesteru Utd), a także Australijczyk John Filan (35 lat).
Białkowski nie ustępuje im warunkami fizycznymi. Polak ma 194 centymetry wzrostu i waży 90 kilogramów. Anglicy będą musieli zapłacić jedynie ekwiwalent za wyszkolenie Białkowskiego.
W Zabrzu bramkarz zarabiał tylko 2 tysiące złotych. Spędził w tym klubie 1,5 roku. Właśnie niskie zarobki były głównym powodem jego odejścia z Górnika.

źródło: Przegląd Sportowy



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]