Osiem do czterech

Tytuł – czytany w milionach złotych – obrazuje budżety beniaminka ekstraklasy, GKS Bełchatów, i Górnika Zabrze. Dziś oba te zespoły zmierzą się w swoich pierwszych występach nowego sezonu.
– Budżety mamy różne, ale cel ten sam. Jest nim spokojne utrzymanie w lidze – nie ukrywają trenerzy Mariusz Kuras (Bełchatów) i Marek Wleciałowski (Górnik).
Dla obu drużyn mecz ten stanowi sporą niewiadomą, w kadrach pojawili się nowi piłkarze, w dodatku zabrzanie zmieniają system gry na 4-4-2. 
– To dobrze, że zaczynamy mecz właśnie na boisku beniaminka, gdzie na pewno dopisze frekwencja, gdzie są duże oczekiwania, gdzie będzie świetna atmosfera. Sprawdzimy się w ogniu walki – zapowiada trener zabrzan.
Największym zmartwieniem Marka Wleciałowskiego – oprócz pytania, czy będącego po kontuzji Krzysztofa Bukalskiego stać już na rozgranie całego meczu – są sprawy... pozasportowe.
– Dążę do tego, by piłkarze nie zaprzątali sobie głowy niczym innym niż najbliższym meczem. Na pewno nie jest to jednak łatwe, bo przecież od kilku dni w mediach ciągle trwają spekulacje, czy Marek Koźmiński od nas odejdzie czy też nie. Mam nadzieję, że zawodnikom uda się jednak odciąć od tego szumu, a najlepiej zweryfikuje to boisko – dodaje szkoleniowiec zabrzan.
Wysoko zawieszona poprzeczka jest z pewnością do pokonania.
– Interesuje mnie to, co dzieje się na murawie pomiędzy 1 a 90 minutą. Wynik jest zawsze otwarty, ważne, żeby nasza gra była zadowalająca nas i kibiców – deklaruje na koniec Wleciałowski. – Proszę więc nam życzyć przede wszystkim odwagi, determinacji i zaangażowania, bo jeśli te warunki zostaną spełnione to już będzie dobrze.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]