Serwotce mówię: szczęść Boże

Zbigniew KoźmińskiRozmowa ze Zbigniewem Koźmińskim, prezesem Górnika Zabrze.
» W naszych rozmowach o transferze Ireneusza Kowalskiego kilkakrotnie wbijał pan szpilkę Odrze Wodzisław, która podebrała Górnikowi Sylwestra Czereszewskiego. Minęło kilkadziesiąt godzin i Kowalski poszedł w jego ślady. Chyba pan wywołał wilka z lasu?
Zbigniew Koźmiński: - Niczego i nikogo nie wywoływałem. Tak po prostu wygląda polska piłka. Z jednej strony chcemy ją uzdrawiać, a z drugiej ci sami ludzie wciąż stosują te same metody. Z Kowalskim podpisaliśmy w piątek kontrakt, a w sobotę zadzwonił do mnie z płaczem, że on się chce wycofać, że cos mu nie pasuje, więc błaga i prosi o rozwiązanie umowy. To co, na siłę miałem go trzymać? I nagle widzę, że wylądował w Odrze.

» Może prezes Ireneusz Serwotka poczuł się urażony pana wypowiedziami o wrogu, który nie śpi i postanowił pokazać panu kto tu rządzi?
- Wie pan co? Ja panu Serwotce to życzę długiego życia w zdrowiu i mówię mu: szczęść Boże. Mam większe problemy niż to, czy on specjalnie skusił Kowalskiego czy nie. Kłopoty Odry nie są naszymi kłopotami, więc przestały mnie interesować ich metody postępowania i ich samopoczucie. Nie mam zamiaru się zastanawiać, czy podać panu Serwotce rękę czy nie, zajmują mnie już tylko sprawy dotyczące Górnika.

» Czy po odejściu syna z Górnika może dojść do klubowej katastrofy?
- Nie boję się, że będzie tak źle. Po prostu liczę na to, że rzeczywiście nasze osoby komuś w Zabrzu przeszkadzały i że po przyjściu nowego właściciela zza najbliższego węgła wyłoni się nowy inwestor.

» Który przyniesie ze sobą...
- Przynamniej cztery miliony złotych, dzięki czemu budżet klubu zostanie podwojony, a to wystarczy na spokojne funkcjonowanie. Bo potencjał sportowy jest wielki, wystarczy przypomnieć, że przez minione lata wyprzedzaliśmy w tabeli kluby bogatsze dwu- i trzykrotnie.

» Gdyby miał pan podsumować zabrzańską karierę syna użyłby pan słowa "porażka"?
- Akurat tego słowa na pewno nie, bo przecież zostawia klub z licencją, a więc bez długów mogących być jakimś wielkim problemem dla przyszłości Górnika. Po prostu chłopak, niestety, zderzył się z polskimi realiami, w których nie zawsze wszyscy zainteresowani ciągną wózek w tym samym kierunku. A przecież cały czas mówiliśmy, że ten klub nie należy do naszej rodziny, tylko do miasta, które zawsze było z niego dumne. Zresztą, oglądając mecz Arki z Legią możemy być pewni, że gorzej od nich nasz zespół grać nie będzie.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]