Koźmiński i Probierz o pobiciu katowickich piłkarzy

» Jak pan przyjął to co wydarzyło się w Katowicach po meczu GKSu z Łęczną?
Zbigniew Koźmiński, prezes Górnika: - Jak wszyscy. Byłem w szoku. Tylko, że układa się to w pewną całość. Górnicy w imię swoich racji jadą do Warszawy i biją policję. W fabrykach zostają podbici dyrektorzy. Wszystko w imię słusznych racji i frustracji. Tutaj mamy podobny przypadek. Głównie dlatego, że mamy chore prawo, które takich spraw nie wyjaśnia i nie rozwiązuje. W tym wszystkim najważniejsza i najgorsza jest bezkarność. 
» Czyli co z tym zrobić?
- Nie rozumiem zachowania ludzi z Katowic, którzy zastanawiają się nad tym czy w ogóle oddać sprawę do prokuratury. Są świadkowie, są sprawy, są ofiary... Stało się coś złego i trudno sobie wyobrazić, że za kilka dni ci sami piłkarze będą grali w piłkę, dla tych samych ludzi, którzy tak ich potraktowali.

» Prawo to jedno, stanowisko środowiska to drugie. Co na to PLP? Przecież wczoraj pobito piłkarzy w Katowicach, jutro to może być...
- ...każdy. Wcześniej o tym nie myślałem, ale faktycznie warto zająć wspólnie stanowisko, bo trudno udawać, że problemu nie ma.

» Czy podpisuje się pan pod pomysłem zamanifestowania przeciwko bandytyzmowi i np. rozpoczęta meczów z pewnym opóźnieniem?
- Spotkamy się w piątek z prezydium PZPN i na pewno będziemy o tym rozmawiać. Są podpisane umowy z Canal+ i nie wiem, jakie przyjmie stanowisko, ale zgadzam się, że nie powinniśmy tej sprawy pozostawić bez reakcji.

Michał Probierz (Górnik Zabrze): – Chore jest prawo. Takie rzeczy nie mogą pozostać nie rozwiązane. Jesteśmy osobami publicznymi i na wiele rzeczy trzeba się godzić, ale pewnych spraw tolerować nie można. Nie wiem natomiast co możemy zrobić... Nie grać? To nie jest wyjście. Może faktycznie wyjście na boisko z pewnym opóźnieniem jest pewnym rozwiązaniem, ale to musi odbyć się przy współudziale PZPN.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]